Inauguracyjna kolejka spotkań siatkarzy występujących w II Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów

Dnia 11.10.2016 r. w HWS „Urania” odbyła się inauguracyjna kolejka spotkań siatkarzy występujących w II Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów – edycja 2016/2017. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano cztery spotkania.
W pierwszym meczu na boisku pierwszym, SSPS AZS Olsztyn pokonał, po zaciętym spotkaniu drużynę KONITEC 2 : 1. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 22 dla AZS.
W drugim rywale się zrewanżowali zwyciężając 25 : 23. Trzeci set lepiej rozpoczęli zawodnicy KONITECU prowadząc 6 : 3. Zawodnicy SSPS AZS poprawili swoją grę ostatecznie wygrywając 16 : 14. W zwycięskim zespole najlepiej zaprezentował się Piotr Milewski, zdobywca 14 pkt.

W drugim meczu na boisku pierwszym, IMPLYWEB Lemax pewnie, w dwóch setach pokonał nową drużynę rozgrywek Komisję Sędziowską. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 17, a drugi 25 : 20. MVP spotkania wybrany został Marcin Soroko.
W pierwszym meczu na boisku drugim, Awaria pokonała KS FREEDOM Olsztyn 2 : 0. Zarówno pierwszy jak i drugi set rozstrzygał się po emocjonującej końcówce wynikiem 25 : 23. Najlepszym zawodnikiem meczu został Patryk Waś (9 pkt.).
W meczu drugim na boisku drugim, rozgrywki od zwycięstwa rozpoczęli Nauczyciele i Przyjaciele, pokonując po wyrównanym, trzysetowym spotkaniu Fachura Teknos (w poprzednich sezonach występujący pod nazwą DAP Broker). Pierwszego seta Nauczyciele wygrali 25 : 23. W drugim doświadczeni zawodnicy Fachury zrewanżowali się, zwyciężając 25 : 21. W trzecim secie, po obronieniu kilku piłek meczowych, ostatecznie lepsi okazali się Nauczyciele i Przyjaciele (19 : 17). MVP meczu został Mariusz Chmielewski, zdobywca 12 pkt.