OLFA - PODZIAŁ PUNKTÓW W MECZU NA SZCZYCIE

Za nami kolejne emocje związane z OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Czwartkowy wieczór w HWS Urania nie należał wprawdzie do najdłuższych, ale pod względem dramaturgii obejrzeliśmy jedno z najciekawszych spotkań tego sezonu.

Stawką meczu Interio Centro Talenti z drużyną Yakan był fotel lidera tabeli. Więcej szans dawano pierwszej z w/w ekip, ale Yakan niejednokrotnie potrafił już zaskoczył teoretycznie mocniejsze zespoły. Ale po kolei. Wynik meczu w 4. minucie otworzył strzelec wyborowy drużyny Yakan, czyli Olaf Gorczyca. Następne minuty po absolutna „nawałnica” ze strony Interio Centro Talenti. Efektem niniejszej dominacji był gol Michała Trzeciakiewicza oraz bramka samobójcza, po niefortunnej interwencji gracza Yakan. Interio mogło prowadzić nawet wyżej, ale nie wykorzystało rzutu karnego. Zmarnowana szansa zemściła się nad wyraz szybko. W ostatniej sekundzie pierwszej połowy Daniel Lewandowski posłał „bombę” zza pola karnego i na tablicy świetlnej mieliśmy remis 2:2. Po zmianie stron na prowadzenie ponownie wyszedł Yakan (efektowne uderzenie Pawła Tołkacza). Interio nie odpuszczało i „dopadło” swoich boiskowych adwersarzy na trzy sekundy przed końcową syreną. Michał Trzeciakiewicz celnym strzałem z rzutu karnego ustalił wynik meczu na 3:3.

Oddanie przez MPEC meczu walkowerem sprawiło, że Falco po dopisaniu trzech punktów awansowało na czwarte miejsce w ligowej tabeli.