OLFA - ODRODZONY YAKAN WICELIDEREM

W dalszym ciągu nie zwalniamy tempa. Kolejna seria spotkań OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie przeszła do historii. Klasę pokazał Yakan, który po porażce z OIRP odrodził się niczym feniks z popiołów i ograł silny Night Riders Olsztyn. Cenne zwycięstwo odniosła również Zgoda, która po twardym boju pokonała KS Tomaszkowo.

Osłabione pod względem kadrowym OIRP stanęło naprzeciwko drużyny Yakan. Więcej szans dawano tym drugim, przede wszystkim ze względu na solidną ławkę rezerwowych. „Prawnicy” pokazali jednak godny podziwu hart ducha. Duża w tym zasługa najskuteczniejszego strzelca OIRP, czyli Przemysława Grześko, który zdobył dwa jakże ważne gole. Kolejne trafienie dorzucił Tomasz Kozak, czym ustalił wynik spotkania na 3:0 dla OIRP.

Zamykające tabelę KS Tomaszkowo oraz Zgoda F.C stoczyły między sobą batalię o przysłowiowe sześć punktów. Był to typowy mecz walki, w którym każda ze stron miała swoje szanse, ale przez pierwsze dwadzieścia sześć minut piłka nie potrafiła wpaść do bramki. Przełom nastąpił trzy minuty przed końcem spotkania. Bartłomiej Mićko mierzonym strzałem umieścił piłkę między słupkami i spowodował prawdziwą euforię radości wśród swoich kolegów z zespołu. Zgoda F.C. wygrała 1:0, odnosząc drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Podrażniony porażką z OIRP Yakan w starciu z Night Riders Olsztyn na pewno nie był faworytem. Mierzący wysoko wicemistrzowie II ligi z poprzedniego sezonu przystąpili jednak do niniejszego spotkania bez swojego podstawowego bramkarza, czyli Konrada Łuniewskiego. Yakan wykorzystał zaistniałą sytuację w 100%. Dwa gole Krzysztofa Borowskiego oraz trafienia Olafa Gorczycy i Pawła Czwarnóga w zupełności załatwiły sprawę. Night Riders Olsztyn pomimo szeregu dogodnych okazji do zdobycia gola, bramkarza ekipy Yakan pokonali tylko raz po strzale Bartosza Jaskulskiego. Olaf Gorczyca i spółka wygrali 4:1 i dość niespodziewanie znaleźli się na drugim miejscu w tabeli.