OLFA II LIGA - CIENKIE BOLKI POKAZAŁY MOC!

OLFA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie nie zwalnia tempa i na finiszu rozgrywek robi się coraz ciekawsza. W czwartkowy wieczór faworyci zgodnie wygrali swoje mecze. Jasam, OIRP oraz Cienkie Bolki poprawiły swój dorobek punktowy i spokojnie mogą przygotowywać się do następnej kolejki.

Piłkarski wieczór zaczął się od konfrontacji Jasamu z Olsztyńskimi Wodociągami. W ciągu trzydziestu minut obejrzeliśmy imponującą liczbę dziewięciu goli. Olsztyńskie Wodociągi trzykrotnie znalazły drogę do bramki rywali (Waldemar Bienienda, Tomasz Wilk, Mariusz Pawelec), ale było to zdecydowanie za mało wobec sześciu trafień Jasamu (Damian Lubak – 4, Grzegorz Jatkiewicz, Olaf Gorczyca). Faworyci wygrali i nadal mają realne szanse zameldowania się w czołowej trójce sezonu.

OIRP to jak na warunki II ligi wyjątkowo solidna drużyna. Z kolei Fiege Zalando Lounge wciąż znajduje się w odwrocie i nadal czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Zaczęło się interesująco. Marcin Krawczyk po efektownym uderzeniu dał prowadzenie Zalando i sensacja zdawała się wisieć w powietrzu. OIRP grało jednak swoje, powiększając z każdą minutą dorobek bramkowy. Licznik ostatecznie zatrzymał się na siedmiu golach (Przemysław Grześko – 3, Łukasz Urbanowicz – 2, Krzysztof Januszkiewicz, Aleksander Stusio – 1).

Cienkie Bolki wciąż mają realne szanse, aby na zakończenie sezonu stać się najlepszą drużyną II ligi. Ich rywale, tj. Kebab Super King stanęli więc przed nie lada wyzwaniem zdobycia chociażby punktu. Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak niezwykle brutalna dla popularnych „kebabów”. Marcin Jurewicz zaaplikował rywalom aż pięć goli, jedną bramkę dorzucił Marek Pilipienko, a siódme trafienie padło po bramce samobójczej… Cienkie Bolki wygrały 7:0 i „rozsiadły” się w fotelu lidera.