OLFA I LIGA - GRAMY!

Rozgrywki OLFA, których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie po blisko trzymiesięcznej przerwie wróciły na parkiet HWS „Urania”. Faworyzowane ekipy zgodnie sięgnęły po komplet punktów, toteż końcówka sezonu zapowiada się niezwykle emocjonująco. W kluczowym dla układu tabeli spotkaniu MPEC pokonał Fortunę, robiąc tym samym poważny krok w kierunku podium.

Piłkarski wieczór rozpoczęliśmy od konfrontacji drużyn walczących o top 3. Nieobliczalny MPEC to ekipa potrafiąca sprawić psikusa najlepszym. Gracze Fortuny musieli się więc mieć na baczności. Ubiegłoroczni wicemistrzowie zaczęli jak z nut i po czternastu minutach dzięki trafieniom Łukasza Stankiewicza oraz Pawła Oleśkiewicza pewnie prowadzili 2:0. Zespół dowodzony przez Cezarego Serafina nie zamierzał się jednak poddawać. Sygnał do ataku dał wspomniany powyżej kapitan, strzelając tuż przed przerwą kontaktową bramkę. W decydujących kwadransie Kacper Golks dorzucił hat-tricka, co w obliczu jednego trafienia Fortuny (Adrian Krawczyk), sprawiło że wraz z końcową syreną na tablicy świetlnej widniał wynik 4:3 z perspektywy MPEC-u.

Broniąca się przed spadkiem do II ligi Zgoda F.C. skrzyżowała rękawice z ligowym potentatem, czyli Milwaukee Team. Obrońcy tytułu nie zawiedli swoich kibiców, aplikując beniaminkowi cztery gole (Łukasz Gorgol – 3, Kamil Kępka – 1). Zgoda F.C. w poniedziałkowy wieczór zdołała odpowiedzieć jedynie honorową bramką Bartłomieja Mićko, która ustaliła wynika spotkania na 4:1 dla Milwaukee Team.

W trzecim meczu wieczoru LUK-CAR sprawdził formę GLKS-u Jonkowo. Stawiająca pierwsze kroki na pierwszoligowych parkietach drużyna broniła się wprawdzie nad wyraz dzielnie, ale siła ognia rywali była tego dnia doprawdy imponująca. Cztery gole niezawodnego Andrzeja Furgały oraz efektowny strzał Bartosza Sachrczuka w zupełności załatwiły sprawę. Beniaminkowi na osłodę pozostały dwa okazałe trafienia Marcina Pieczurczyka. LUK-CAR pokonał GLKS 5:2 i jest na najlepszej drodze, aby powtórzyć sukces z sezonu 2017/2018.

Poniedziałkowe zmagania zakończyła batalia Alcar Reanult z Miazgą Gutkowo. Grająca w kratkę Miazga tym razem była bezradna w starciu z co najmniej solidnym Alcarem. Dwa gole Michała Rytelewskiego to było zdecydowanie za mało na nawiązanie wyrównanej walki z mającym medalowe aspiracje rywalem. Celne strzały Wojciecha Ratyńskiego, Łukasza Galika, Cezarego Adamowicza oraz Krzysztofa Ciarkowskiego (dwa) ustaliły wynik spotkania na 5:2 dla trzeciej drużyny ubiegłego sezonu.

MPEC – Fortuna 4:3

Milwaukee Team – Zgoda F.C. 4:1

LUK-CAR – GLKS Jonkowo 5:2

Alcar Renault – Miazga Gutkowo 5:2