OLFA I LIGA - BÓJ O FOTEL LIDERA ZAKOŃCZONY REMISEM!

Pierwsza runda rozgrywek OLFA organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie została zakończona w miniony poniedziałek. Mistrzem półmetka została drużyna Milwaukee Team, która o punkt wyprzedza Falco, a o trzy oczka LUK-CAR. W ostatniej kolejce ekipy Jakuba Zimowskiego i Łukasza Marciniaka rozegrały trzymający w napięciu do ostatnich sekund mecz ostatecznie zakończony remisem. Drugą z rzędu porażkę po koszmarnej pierwszej połowie (0:5 z MPEC) poniosła drużyna Falco.  Swoje mecze wygrywały również Fortuna i Alcar Renault.

Poniedziałkową kolejkę rozpoczęliśmy spotkaniem Fortuny z GLKS Jonkowo. Ci pierwsi chcąc się liczyć w walce o najwyższe cele musieli zapisać na swoim koncie trzy oczka. I tak też się stało. Fortuna miała w swoim składzie Dominika Borzewskiego, którego trzy bramki dały po 20. minutach prowadzenie tej drużynie 3:0. Ambitna ekipa z Jonkowa odpowiedziała golem Krzysztofa Górzec z rzutu wolnego, ale mimo kolejnych sytuacji było to ich jedyne trafienie. W końcówce Przemek Mikos wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 4:1 dla Fortuny.

Zadyszkę złapało Falco, które po sześciu zwycięstwach poniosło drugą z rzędu porażkę. Tym razem ich pogromcami okazała się drużyna MPEC-u, która losy meczu rozstrzygnęła już w pierwszej połowie. Bezradne Falco po szybkich akcjach podopiecznych Cezarego Serafina aż pięciokrotnie musiało wyciągać piłkę z siatki, a bramki strzelali: 2- Kacper Golks, 1- Rafał Stanisławski, Sebastian Świder, Kacper Domański. Na drugą połowę wicelider wyszedł z mocnym postanowieniem odrobienia strat i niewiele brakowało aby tak się stało. Co prawda na bramkę strzeloną przez Kamila Kulasa odpowiedział Kacper Domański i w 22. minucie było 1:6, a chwilę później Arkadiusz Mazurkiewicz strzelił drugiego gola dla Falco. Ostatnie cztery minuty to gra z lotnym bramkarzem goniącej wynik ekipy i ten manewr prawie przyniósł zamierzony skutek. Bramki Kamila Kulasa, Bogdana Ślimaka i Mariusza Kaczmarczyka spowodowały, że w ostatniej minucie nieoczekiwanie mieliśmy duże emocje. Ostatecznie MPEC wybronił się i mógł cieszyć się z triumfu 6:5.

Kolejnymi zespołami, które zaprezentowały się na parkiecie HWS Uranii były Alcar Renault i Zgoda F.C. Walczące o odmienne cele drużyny stworzyły ciekawe widowisko, z którego zwycięsko wyszedł Alcar zdobywając decydującą bramkę na trzy sekundy przed zakończeniem spotkania. Ale zaczynając od początku to Zgoda po strzale Cezarego Korbusa po pierwszej połowie zasłużenie prowadziła 1:0.  W drugiej części do roboty wziął się Alcar i po strzałach Kamila Koziorowskiego i Krzysztofa Ciarkowskiego wyszedł na prowadzenie 2:1. Rozgrywająca dobry mecz Zgoda doprowadziła do wyrównania w 27. minucie za sprawą Łukasza Buder. I gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów Krzysztof Ciarkowski dał zwycięstwo swojej drużynie. 3:2 dla Alcar Renault.

Na zakończenie wieczoru czekało nas spotkanie zespołów walczących o fotel lidera po pierwszej rundzie rozgrywek. Milwaukee Team i LUK-CAR stworzyły najlepsze widowisko w tym sezonie zakończone po emocjonującej końcówce remisem 4:4. Przez długi czas wszystko przemawiało za ekipą Łukasza Marciniaka, która do przerwy po dwóch trafieniach najskuteczniejszego strzelca rozgrywek Andrzeja Furgały prowadziła 2:0. W drugiej części mecz rozkręcił się na dobre, a Milwaukee za sprawą Przemysława Kozłowskiego w 18. minucie doprowadziło do wyrównania. Chwilę później LUK-CAR wykorzystał grę w przewadze i za sprawą Bartosza Sacharczuka ponownie był na prowadzeniu. Długo to nie trwało, bo po raz trzeci „nosem” pod bramką przeciwnika wykazał się Przemek Kozłowski i znowu na tablicy wyników widniał remis. Ale to co najciekawsze wydarzyło się w ostatniej minucie. Gdy wydawało się, że po bramce Dariusza Ślimaka na 20. sekund przed zakończeniem meczu to LUK-CAR będzie triumfatorem i przy okazji liderem tabeli, Kamil Kępka równo z końcową syreną fantastycznym strzałem dał remis w tym niesamowitym spotkaniu.

Fortuna – GLKS Jonkowo 4:1

MPEC – Falco 6:5

Alcar Renault – Zgoda F.C. 3:2

LUK-CAR – Milwaukee Team 4:4