OLFA I LIGA - ALCAR RENAULT PRZERWAŁ PASSĘ FALCO!

Pierwsza w 2020 r. kolejka OLFA przeszła do historii. Wydarzeniem minionego wieczoru była pierwsza w tym sezonie porażka Falco. Zaporą nie do przejścia dla mistrzów z sezonu 2017/2018 okazał się Alcar Renault, który „ograł” faworyzowaną ekipę 5:2. Potknięcie Falco wykorzystało Milwaukee Team, które wygrywając z MPEC-em objęło prowadzenie w ligowej tabeli.

Cała zabawa rozpoczęła się od wspomnianego powyżej starcia Milwaukee Team z MPEC-em. Ekipa Cezarego Serafina co jakiś czas potrafi spłatać figla najlepszym, ale tym razem obrońcy tytułu okazali się zdecydowanie za mocni. MPEC wprawdzie aż czterokrotnie wbił futbolówkę do bramki (Kacper Golks – 2 gole; Marek Brejlak i Rafał Stanisławski – 1 gol), tyle tylko, że Milwaukee Team uczyniło to siedmiokrotnie. Cztery trafienia Kamila Kępki oraz skuteczne uderzenia Łukasza Gorgola, Adama Ślimaka i Piotra Kamińskiego sprawiły, że wraz z końcową syreną na tablicy świetlnej widniał wynik 7:4 dla Milwaukee Team.

Mająca medalowe aspiracje Fortuna sprawdziła formę okupującej ostanie miejsce w tabeli Miazgi Gutkowo, dla której bieżący sezon, eufemistycznie mówiąc, nie należy do szczególnie udanych. Przechodząc jednak do samego spotkania to należałoby stwierdzić, że Fortuna obnażyła wszelkie mankamenty uwidaczniające się w grze Miazgi. Wicemistrzowie OLFA sprzed roku sześciokrotnie pokonali goalkeepera swoich rywali, zachowując przy tym czyste konto. Bramki dla Fortuna strzelali: Dominik Borzewski – 2, Przemysław Mikos, Paweł Oleśkiewicz, Adrian Krawczyk i Adam Duda – 1.

Kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa Falco stanęło naprzeciwko Alcar Renault. Po pierwszej połowie kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia, albowiem spisywany na straty Alcar strzelił dwie bramki (Arkadiusz Mędrzycki i Kamil Koziorowski), nie tracąc przy tym żadnej. Tuż po przerwie Kamil Kulas wpakował piłkę do bramki i w mgnieniu oka zrobiło się 1:2 z perspektywy Falco. Faworyt atakował, stwarzał sobie dogodne sytuacje do zdobycia gola, ale Alcar umiejętnie się bronił i nad wyraz skutecznie kontratakował. Strzały Łukasza Galika, Szymona Dubowskiego i Krzysztofa Ciarkowskiego ostatecznie „dobiły” niepokonane jak dotąd Falco, które zdążyło jeszcze odpowiedzieć bramką Bogdana Ślimaka. Alcar Renault wygrywając 5:2 przerwał passę sześciu zwycięstw z rzędu Falco!

Rozkręcający się z meczu na mecz LUK-CAR zagrał ze Zgodą F.C. Beniaminek robił co mógł, ale swoisty „dzień konia” miał najskuteczniejszy zawodnik w lidze, czyli Andrzej Furgała, po którego strzałach piłka aż pięciokrotnie wpadła do siatki. Konto bramkowe faworytów zostało jeszcze wzbogacone o dwa gola Grzegorza Metery. Zgodę F.C. tego dnia stać było jedynie na strzelenie honorowej bramki, którą w 21. minucie zdobył Łukasz Buder. LUK-CAR wygrał 7:1 i potwierdził, że w tym sezonie będzie bił się o najwyższe laury.

Milwaukee Team – MPEC 7:4

Fortuna – Miazga Gutkowo 6:0

Alcar Renault – Falco 5:2

LUK-CAR – Zgoda F.C. 7:1