OLFA II LIGA - CIENKIE BOLKI NIE TAKIE CIENKIE!

Za nami piłkarskie emocje w postaci oficjalnej inauguracji rozgrywek OLFA (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Po pierwszej kolejce, rozegranej jak zawsze w HWS Urania, liderem zostały Cienkie Bolki, które pokazały nieprawdopodobną moc rozbijając solidny Jasam aż 7:1!

Fiege Zalando Lounge to zespół, który w tym sezonie debiutuje na boiskach OLFA. Formę powyższego teamu sprawdziły Olsztyńskie Wodociągi. Walki i emocji było sporo, ale obronną ręką z w/w konfrontacji wyszli gracze Wodociągów, którzy po bramkach Waldemara Bienendy i Cypriana Golana zaczęli sezon od trzypunktowej zdobyczy punktowej. 2:0 dla Olsztyńskich Wodociągów.

Mecz pomiędzy Jasam-em, a Cienkimi Bolkami zapowiadał się na wyjątkowo wyrównaną batalię. W rzeczywistości jednak Jasam dotrzymywał kroku swoim boiskowym adwersarzom tylko przez pierwsze piętnaście minut, po których było 1:0 dla Cienkich Bolków (bramka Patryka Opalińskiego). Finałowy kwadrans to już absolutna dominacja powyższej ekipy, która jeszcze sześciokrotnie wpakowała futbolówkę do bramki rywali (Marcin Jurewicz – 3 bramki; Kamil Słowicki, Mateusz Dymarczyk i Łukasz Jędrzejewski – 1 bramka). Jasam stać było jedynie na honorowe trafienie Daniela Kotlińskiego. Duża w tym zasługa rozgrywającego kapitalne spotkanie goalkeepera Konrada Łuniewskiego, który wielokrotnie uchronił swój zespół od utraty bramki. 7:1 dla Cienkich Bolków!

Wieczór zakończyło spotkanie uznanego na drugoligowych boiskach OIRP z Kebab Super King (w ubiegłym sezonie Sprint). Faworytem teoretycznie byli ci pierwsi, ale boiskowa rzeczywistość pokazała, że oba zespoły dysponują zbliżonym potencjałem sportowym. Po pierwszej połowie było 1:1 (bramki: Przemysław Grześko dla OIRP i Łukasz Kostyra dla Kebab Super King). Decydujące piętnaście minut niewiele zmieniło, albowiem piłka wpadła do bramki zarówno z jednej, jak i drugiej strony (Jerzy Akińcza dla OIRP i Cezary Piotrak dla Kebab Super King). Wraz z końcową syreną na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2.