OLFA II LIGA - GRAD BRAMEK NA KONIEC SEZONU

Za nami ostatni akord OLFA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Przed rozpoczęciem finałowej kolejki jedyną niewiadomą było, która z drużyn uplasuje się na najniższym stopniu podium. Walczące o miano trzeciej drużyny w lidze OIRP oraz Orlik Kieźliny przegrały swoje mecze, dzięki czemu to „prawnicy” miniony sezon zakończą z brązowymi medalami na szyi.

Debiutujące w rozgrywkach OLFA ekipy Olsztyńskich Wodociągów i Sprintu w bieżącym sezonie wielokrotnie otrzymywały srogą lekcję futbolu od bardziej doświadczonych zespołów. Przywołane powyżej drużyny z każdym kolejnym meczem grały jednak coraz lepiej, także przed ich ostatnim spotkaniem mogliśmy liczyć na interesujące widowisko. W istocie tak było, o czym dobitnie świadczy dziesięć strzelonych bramek! Drużyny nie zamierzały kalkulować i zagrały miły dla oka, otwarty futbol. Gracze Olsztyńskich Wodociągów czterokrotnie umieścili piłkę w bramce swoich boiskowych adwersarzy (Kamil Jakobsze – 2, Cyprian Golan – 1, Mariusz Pras – 1), ale ich rywale zrobili to sześciokrotnie (Cezary Piotrak – 5, Arkadiusz Kamiński – 1) i to oni unieśli po zakończeniu spotkania ręce do góry.

Pewna awansu i zwycięstwa w II lidze Zgoda F.C. podejmowała walczącego o miejsce na podium Orlika Kieźliny. Świadomi wagi tegoż spotkania gracze Orlika cierpliwie czekali na swoją szansę i doczekali się jej na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy. Wówczas to po efektownej akcji prowadzenie swojemu zespołowi dał Michał Caruk. Po zmianie stron do wyrównania doprowadził Łukasz Buder, ale chwilę później Olaf Gorczyca wyprowadził Orlik na prowadzenie. Zgoda to jednak jak na standardy II ligi wyjątkowo mocna drużyna, dlatego też do samego końca nie mogliśmy być pewni ostatecznego rozstrzygnięcia. Gdy Łukasz Buder w 27. minucie strzelił bramkę na 2:2 piłkarze Orlika musieli zaryzykować, aby marzyć o medalu. Postawili więc wszystko na jedną kartę, co wykorzystali piłkarze Zgody F.C., a mówiąc ściślej najlepszy strzelec tegoż teamu, czyli Łukasz Buder. Zwycięstwo faworytów 3:2 sprawiło, że OIRP przed swoim ostatnim meczem miało już zapewnione miejsce na najniższym stopniu podium.

Wynik poprzedniego spotkania sprawił, że w meczu OIRP z GLKS Jonkowo grano już tylko o honor i koronę króla strzelców. Lepiej rozpoczęli ci pierwsi i po pięciu minutach od pierwszego gwizdka sędziego prowadzili 1:0 (Krzysztof Sidor). GLKS ani myślał jednak składać broni. Gracze z Jonkowa rozkręcali się powoli, ale z każdą minuta potwierdzali swoją piłkarską przewagę i strzelali kolejne bramki. Dwa gole Andrzeja Kochańskiego walczącego o tytuł najlepszego strzelca rozgrywek oraz trafienia Michała Górskiego i Jacka Olszewskiego (nominalnego bramkarza) zapewniły piłkarzom z Jonkowa okazałe zwycięstwo 4:1, a Andrzejowi miano najlepszego strzelca II ligi.

Zgoda F.C. w sezonie 2018/2019 występowała w następującym składzie: Jacek Jęda, Bartosz Mićko, Paweł Błaszczyk, Cezary Korbus, Mateusz Adamiec, Grzegorz Łabędzki, Mateusz Tałałaj, Roman Biedrzycki, Łukasz Buder, Bartosz Macoch.

Najlepszym bramkarzem rozgrywek został goalkeeper Zgody F.C Bartosz Macoch.

Uroczyste podsumowanie rozgrywek Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego (I i II liga) odbędzie 18 kwietnia 2019 r. o godz. 18 w restauracji Zakątki Europy (ul. Żołnierska 13 a).