OLFA II LIGA - ZGODA F.C. LIDEREM PO RUNDZIE ZASADNICZEJ

Do historii przeszła ostatnia kolejka rozgrywek OLFA (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Faworyzowane ekipy, tj. Zgoda F.C. i GLKS Jonkowo potwierdziły swoją klasę, zapewniając sobie już po fazie zasadniczej awans do I ligi!

Czerwona latarnia rozgrywek, czyli Sprint w pierwszym spotkaniu czwartkowego wieczoru podejmował Olsztyńskie Wodociągi, które z meczu na mecz grają coraz lepiej. Nie mógł być zatem zaskoczeniem fakt, iż po pierwszej połowie faworyzowani gracze Wodociągów prowadzili 1:0 (bramka Cypriana Golan). Powyższy wynik utrzymywał się na tablicy świetlnej aż do 26 minuty. Wówczas do kontrofensywy przeszli piłkarze Sprintu. Dwa „zabójcze ciosy” wyprowadzone przez Cezarego Piotraka i Artura Kardasia sprawiły, że skazywany na porażkę Sprint dość niespodziewanie wygrał 2:1, odnosząc trzecie (drugie z rzędu) zwycięstwo w rozgrywkach.

Walczący o mistrzostwo II ligi gracze GLKS Jonkowo stanęli naprzeciwko solidnej ekipy OIRP. GLKS rozpoczął z przytupem i po dwudziestu minutach po bramkach Marcina Pieczurczyka oraz Andrzeja Kochańskiego prowadził 2:0. OIRP nie zamierzało jednak składać broni, wskutek czego doprowadziło do wyrównania (bramki: Przemysław Grześko i Jerzy Akińcza). Tyle tylko, że ostatnie słowo należało do GLKS-u, a mówiąc ściślej do Krzysztofa Górzca, której w ostatniej minucie spotkania wpakował piłkę do bramki rywali, pieczętując awans ekipy z Jonkowa do I ligi.

Ostatnim meczem rundy zasadniczej sezonu 2018/2019 była piłkarska batalia FS Group ze Zgodą F.C. Wynik niniejszego spotkania po efektownym uderzeniu z dystansu otworzył Cezary Kępka i to gracze FS Group jako pierwsi mogli unieść ręce do góry. Ich radość nie trwała jednak długo, albowiem kilkadziesiąt sekund później Cezary Korbus dał wyrównanie swojemu teamowi. W drugiej połowie przewaga Zgody nie podlegała już dyskusji. Lider II ligi strzelił dwie bramki (Grzegorz Łabędzki oraz Bartłomiej Mićko) i zgodnie z przewidywaniami utrzymał prowadzenie w tabeli przed finałową serią spotkań.

Sprint – Olsztyńskie Wodociągi 2:1

GLKS Jonkowo – OIRP 3:2

FS Group – Zgoda F.C. 1:3