OLFA II LIGA - GLKS JONKOWO WRÓCIŁ NA SZCZYT!

W rozgrywkach OLFA (II liga), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, powoli wchodzimy w decydującą fazę. Wyniki minionej kolejki przyniosły zmianę na pozycji lidera. Na tron powróciła ekipa GLKS Jonkowo, która pokonała zamykający tabelę Sprint.

Piłkarski wieczór rozpoczęliśmy od meczu FS Group z OIRP. „Prawnicy” w dalszym ciągu walczą o awans do I ligi, dlatego stawiający pierwsze kroki w rozgrywkach OLFA gracze FS Group stanęli przed nie lada wyzwaniem. Po pierwszych piętnastu minutach zgodnie z oczekiwaniami prowadziło OIRP, którego konto bramkowe zasilili Łukasz Urbanowicz i Mateusz Tubisz. Gola dla FS Group zdobył Radosław Rakowiecki i mieliśmy 2:1 z perspektywy „prawników”. Decydujący kwadrans przyniósł aż sześć bramek! Oba teamy zdobyły po trzy gole (FS Group: Cezary Kępka, Maciej Jerominek, Mateusz Chmielewski; OIRP: Marek Czarnigowski – 2, Kamil Bałdyga – 1) i niniejsza konfrontacja zakończyła się zwycięstwem faworytów 5:4.

Orlik Kieźliny, który był na najlepszej drodze do wyższej klasy rozgrywkowej w ostatnim czasie wyraźnie spuścił z tonu. Okazją do poprawienia swego konta punktowego była konfrontacja z Olsztyńskimi Wodociągami. Rywal niełatwy, biorąc po uwagę fakt iż Olsztyńskie Wodociągi z meczu na mecz grają coraz lepiej. Był to typowy mecz walki, w którym obie ekipy miały  swoje szanse na sięgnięcie po pełną pulę. Ostatecznie jednak po bramkach Sebastiana Bazylewicza (Orlik Kieźliny) i Daniela Słomkowskiego (Olsztyńskie Wodociągi) spotkanie zakończyło się ze wszech miar sprawiedliwym podziałem punktów.

Przed meczem Sprintu z GLKS Jonkowo powszechnie spodziewano się hokejowego wyniku. Czerwona latarnia ligowej tabeli teoretycznie nie miała większych szans z mającymi pierwszoligowe aspiracje piłkarzami z Jonkowa. Ambitni gracze Sprintu pokazali jednak, że „dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”. Sygnał do ataku już w 2. minucie spotkania dał Cezary Piotrak i na prowadzeniu dość nieoczekiwanie znalazł się Sprint. Po chwili za sprawą Sławomira Assmana było 1:1. Nic to dla Piotraka, który w 9. minucie ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Podrażnieni piłkarze Jonkowa „zakasali rękawy” i w 28. minucie prowadzili już 6:2 (bramki: Andrzej Kochański – 2, Marcin Pieczurczyk, Mateusz Górski, Patryk Zwolan). Walczący do ostatniej sekundy Sprint zdołał jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ponieważ w ostatnie minucie na konto strzelców wpisali się Cezary Piotrak i Paweł Turek. GLKS Jonkowo wygrał 6:4 i w nagrodę objął prowadzenie w tabeli.

FS Group – OIRP 4:5

Olsztyńskie Wodociągi – Orlik Kieźliny 1:1

Sprint – GLKS Jonkowo 4:6