OLFA I LIGA - DRUŻYNY IDĄ RÓWNĄ ŁAWĄ

Po świątecznej przerwie na parkiet olsztyńskiej Uranii wybiegły drużyny OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Wyniki poniedziałkowych spotkań sprawiły, że walka o mistrzostwo będzie doprawdy pasjonująca. Dość powiedzieć, że czwarta w tabeli ekipa Milwaukee Team do prowadzącej Fortuny traci zaledwie jeden punkt!

Wieczór mieliśmy rozpocząć od starcia Milwaukee Team ze Strażą Pożarną. Jednakże wskutek absencji „przeciwpożarowców” Milwaukee został przyznany walkower, a kibice byli świadkami wewnętrznego sparingu …

W drugim meczu ósmej kolejki graliśmy już na poważnie. Mająca realne szanse na końcowy triumf drużyna Fortuny tym razem podejmowała Alcar Renault. Wynik spotkania w 4. minucie otworzył Dominik Borzewski. Do przerwy piłkarze Fortuny pokonali bramkarza Alcaru jeszcze raz (Paweł Oleśniewicz w 12. minucie) i po piętnastu minutach ubiegłoroczni brązowi medaliści prowadzili 2:0. W drugiej połowie Alcar podjął rękawice, toteż byliśmy świadkami trzymającej w napięciu konfrontacji, z której zwycięską ręką wyszła Fortuna. Alcar zdołał wprawdzie strzelić trzy gole (Szymon Dubowski – 2, Damian Rogalski – 1), ale Fortuna, a mówiąc ściślej Dominik Borzewski odpowiedział tym samym. Ostatecznie Fortuna wygrała 5:3 i powróciła na szczyt ligowej tabeli.

Gdy na boisku pojawiły się drużyny Falco i MPEC-u, wiadomym było, że nikt nogi nie odstawi. Teoretycznie faworytem było Falco, aczkolwiek młodzi piłkarze MPEC-u nie raz pokazali już, że potrafią sprawić psikusa ligowym potentatom. Beniaminek rozpoczął w iście piorunującym tempie i po dwunastu minutach prowadził 4:0 (bramki: Sebastian Karol, Kacper Golks, Rafał Stanisławski, bramka samobójcza)! Kilkadziesiąt sekund później za sprawą dwóch trafień Tomasza Jagielskiego wydawało się, że Falco złapało właściwy rytm, ale w ostatniej minucie pierwszej połowy Sebastian Świder podwyższył na 5:2 dla MPEC-u. Finałowy kwadrans gry nie przyniósł zasadniczych zmian. Rozpędzona młodzież tego dnia była bezsprzecznie poza zasięgiem swoich boiskowych rywali. Bramki Konrada Kierstana i Mariusza Kaczmarczyka to było zdecydowanie za mało wobec dwóch trafień Kacpra Golks oraz bramek Sebastiana Karola i Sebastiana Świdra. MPEC zasłużenie zgarnął trzy punkty, awansował na drugie miejsce w tabeli i po raz kolejny dał sygnał, że w tym roku będzie się bić o najwyższe cele.

W kończącym wieczór spotkaniu pomiędzy LUK-CAR, a Miazgą Gutkowo mogliśmy spodziewać się dosłownie wszystkiego. Grający „w kratkę” LUK-CAR to bodajże najbardziej nieprzewidywalna drużyna w I lidze. Z drugiej strony piłkarze z Gutkowa, którzy swoją ambitną grą potrafili w pierwszej serii spotkań zaskoczyć m.in. LUK-CAR, sensacyjnie pokonując wicemistrzów sprzed roku 5:3. W pierwszej połowie emocji był jak na lekarstwa, dlatego gdy tuż po przerwie Grzegorz Metera strzelił bramkę dla LUK-CAR-u mogliśmy liczyć na interesującą końcówkę. Miazga wzięła się ostro do roboty, stworzyła szereg dogodnych sytuacji, ale stający między słupkami Krzysztof Metera był niczym skała. Jako, że niewykorzystane sytuacje się mszczą to Andrzej Furgała i ponownie Grzegorz Metera znaleźli drogę do bramki rywali i zapewnili swojej drużynie okazałe zwycięstwo 3:0.

MilwaukeeTeam – Straż Pożarna 5:0 v.o.

Fortuna – Alcar Renault 5:3

Falco – MPEC 4:9

LUK-CAR – Miazga Gutkowo 3:0