OLFA II LIGA - KIEŹLINY I JONKOWO NA AUTOSTRADZIE DO AWANSU

Piłkarskich emocji dalszy ciąg: w czwartek (28.11) na parkiet olsztyńskiej hali Urania wybiegli drugoligowcy rywalizujący w OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W piątej kolejce rozegrano trzy spotkania, po zakończeniu których pozycję lidera utrzymał Orlik Kieźliny.

Jako pierwsze swoje futsalowe umiejętności zaprezentowały zespoły GLKS Jonkowo i Sprintu. Nie mogący odbić się od dna ligowej tabeli Sprint, stanął przed niezwykle trudnym zadaniem odebrania punktów drużynie, systematycznie kroczącej ku najwyższej klasie rozgrywkowej OLFA. Sam mecz trudno uznać za porywające widowisko. GLKS strzelał wprawdzie dużo i celnie, ale wynikało to bardziej z „prezentów” Sprintu, aniżeli olśniewającej gry piłkarzy z Jonkowa. Najskuteczniejsza drużyna II ligi po pierwszej połowie zasłużenie prowadziła 5:0 i próżno było oczekiwać, że w drugich piętnastu minutach Sprint odwróci losy meczu (bramki: Andrzej Kochański – 2, Patryk Zwolan, Sławomir Assman, Mateusz Górski – 1). Sportowego cudu nie było. GLKS w pełni kontrolował boiskową rzeczywistość, dodając w drugiej połowie do okazałego już dorobku bramkowego dwa gole Andrzeja Kochańskiego. Sprint stać było jedynie na honorowe trafienie Andrzeja Sztynio.

Bodajże najwaleczniejsza drużyna OLFA, czyli FS Group, która w ubiegłym tygodniu dość pechowo przegrała z Jonkowem, tym razem podejmowała OIRP. Żywiołowo dopingowani przez swoich kibiców zawodnicy FS Group, jak zawsze grali z wielkim poświęceniem, ale po pierwszej połowie przegrywali 1:2 (OIRP: Mateusz Tubisz, Przemysław Grześko – 1; FS Group: Mateusz Chmielewski – 1). Gdy w 18. minucie OIRP po kolejnej bramce Chmielewskiego objęło prowadzenie 3:1, widmo porażki stanęło przed oczyma rażących nieskutecznością tego dnia rywali. FS Group nie zwykło jednak składać broni i sześćdziesiąt dwie sekundy przed końcem meczu strzeliło kontaktową bramkę (Piotr Bartoszczyk). Umieszczenie piłki w siatce przez Bartoszczyka wyraźnie zachęciło tegoż gracza do jeszcze śmielszych ataków i to co wydawało się niemożliwe stało się faktem. FS Group w ostatniej minucie za sprawą powyższego zawodnika zdołało doprowadzić do remisu 3:3. Tym samym OIRP w swym czwartym meczu w sezonie zanotowało czwarty remis.

W ostatnim spotkaniu czwartkowego wieczoru Olsztyńskie Wodociągi stanęły przed swoistą mission impossible. Orlik Kieźliny to bowiem jedyna ekipa, która w tegorocznym rozgrywkach nie doznała jeszcze goryczy porażki. Mocno „przemeblowany” pod względem kadrowym Orlik długo nie potrafił znaleźć sposobu na znakomicie broniących się piłkarzy Olsztyńskich Wodociągów. Wysiłki lidera zostały nagrodzone dopiero w 23. minucie, gdy Sebastian Onufrienko po efektownym strzale z rzutu wolnego umieścił piłkę w bramce rywali. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i piłkarze z Kieźlin dowieźli korzystny dla siebie rezultat, który pozwolił zachować im pozycję lidera.

Wyniki wszystkich spotkań:

GLKS Jonkowo – Sprint 7:1

OIRP – FS Group 3:3

Olsztyńskie Wodociągi – Orlik Kieźliny 0:1

 

OLFA II LIGA – 30.11.2018 r.

1.

Orlik Kieźliny

5

13

16:6

2.

GLKS Jonkowo

5

12

25:10

3.

Zgoda F.C.

4

 7

16:8

4.

OIRP

4

 4

  9:9

5.

FS Group

4

 4

10:11

6.

Olsztyńskie Wodociągi

4

 1

  1:17

7.

Sprint

4

 0

  4:20

 

NAJLEPSI STRZELCY – OLFA II LIGA

12 – Andrzej Kochański (GLKS Jonkowo)

5 – Bartosz Jaskulski (Orlik Kieźliny), Marcin Pieczurczyk (GLKS Jonkowo)

 

Najbliższe mecze w hali Urania:

Czwartek, 20.12.2018 r.

20.10. OIRP – GLKS Jonkowo

20.50 Sprint – Olsztyńskie Wodociągi

21.30 Zgoda F.C. – FS Group

 

Komunikaty i zdjęcia po każdej kolejce umieszczane są na stronach:

www.osir.olsztyn.pl; www.wama-sport.pl; www.sport.wm.pl

 

 

 

 

osir
październik 2022
PnWtŚrCzPtSoN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl