OLFA I LIGA - MIAZGA "MIAŻDŻY" I LIDERUJE

Druga kolejka OLFA przeszła do historii. W poniedziałek rozegrano cztery spotkania, po których na szczyt ligowej tabeli wspięła się Miazga Gutkowo.

W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny Milwaukee Team (dotychczasowy lider) i Alcar Renault. Naturalnie murowanym faworytem byli ci pierwsi, którzy w premierowej kolejce nie dość, że zwyciężyli, to zrobili jeszcze swoją grą piorunujące wrażenie. Nikogo więc nie dziwił fakt, iż po pierwszej połowie Milwaukee po bramkach Pawła Ossowskiego i Kamila Kępki prowadziło 2:0. Gdy w 19. minucie Zbigniew Rostecki podwyższył na 3:0 wydawało się, że zwycięstwo Milwaukee jest już przesądzone. Wówczas nastąpiła szaleńcza pogoń Alcaru. Bramki Łukasza Galika i Krzysztofa Ciarkowskiego sprawiły, że wynik na tablicy świetlnej zmienił się na 3:2. Alcar atakował, ale najzwyczajniej  świecie zabrakło mu czasu, aby doprowadzić do wyrównania.

Przed meczem Miazgi Gutkowo z Fortuną wszyscy zadawali sobie pytanie, czy beniaminek utrzyma dyspozycję sprzed tygodnia i ponownie wyjdzie zwycięski z potyczki z teoretycznie silniejszym rywalem? Piłkarze z Gutkowa szybko rozwiali wątpliwości dotyczące ich aktualnej formy i po 15. minutach prowadzili 2:0 (bramki: Adrian Janicki i Mateusz Stępień). Druga połowa tylko potwierdziła, że w tym sezonie Miazga będzie walczyć dosłownie o wszystko. Dwa gole Michała Ulaszewskiego ustaliły wynik spotkania na 4:0 dla tegorocznego beniaminka!

Starcie Falco z LUK-CAR bezsprzecznie można uznać za hit drugiej kolejki. Wszak była to rywalizacja ubiegłorocznego mistrza z wicemistrzem OLFA. Wynik otworzyli piłkarze Falco, którzy za sprawą precyzyjnego uderzenia Tomasza Jagielskiego wyszli na prowadzenie. Do przerwy było jednak 1:1, albowiem w 13. minucie Łukasz Marciniak doprowadził do wyrównania. Drugie piętnaście minut z przytupem zaczęło Falco. Niespełna po minucie gry Mateusz Przytulski dał obrońcom tytułu prowadzenie 2:1. Powyższy wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Duża w tym zasługa bramkarza Falco Adama Woźniaka, która kilkakrotnie popisał się udanymi interwencjami, ratując swój zespół przed utratą bramki.

Ostatnim meczem drugiej kolejki była potyczka drużyn, które w ubiegłym tygodniu przegrały swoje spotkania. Nic więc dziwnego, że zespoły MPEC-u i Straży Pożarnej miały szczególną motywację, aby odbić się od dna ligowej tabeli. Był to typowy mecz walki, w którym oba teamy „gryzły” parkiet od pierwszej do ostatniej minuty. Udany „cios” jako pierwsi wyprowadzili strażacy, którzy po strzale Michała Turulskiego w 20. minucie objęli prowadzenie. Na sześćdziesiąt sekund przed zakończeniem spotkania MPEC przegrywał 0:1. I gdy wydawało się, że taki wynik utrzyma się do finalnego gwizdka sędziego Kacper Golks z MPEC-u dwukrotnie wpakował piłkę do bramki! Tym samym beniaminek zapisał na swoje konto pierwsze punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej OLFA. Po ludzku żal tylko strażaków, którzy chyba nawet sami nie wiedzą jak wypuścili z rąk niemal pewne trzy punkty.

Milwaukee Team – Alcar Renault 3:2

Miazga Gutkowo – Fortuna 4:0

Falco – LUK-CAR 2:1

MPEC – Straż Pożarna 2:1