OLFA I i II LIGA - PASJONUJĄCA GRA O UTRZYMANIE

Falco zaprezentowało mistrzowską formę, FC Dajtki toczyły pasjonującą walkę o punkt potrzebny w grze o utrzymanie w lidze, a OIRP został nowym liderem II ligi – to najciekawsze fakty z Olsztyńskich Lig Futbolu Amatorskiego, organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

FC Dajtki dziennie walczą o utrzymanie statusu pierwszoligowca w rozgrywkach OLFA – w poniedziałkowy wieczór do przerwy remisowały z faworyzowanym LUK-CAR-em 1:1 (gole: Marcin Kurgan dla FC Dajtki i Andrzej Furgała dla LUK-CAR), a na kilkanaście sekund przed końcem meczu wycofały bramkarza szukając gola dającego im remis 3:3. Niestety, po stracie piłki bramkę to rywale trafili na 4:2 i w końcówce rozgrywek w o wiele lepszej sytuacji jest Alcar Renalt (spadają dwie ekipy), który ma do rozegrania mecz więcej. Końcówka spotkania przyniosła mnóstwo emocji. Kiedy w drugiej części meczu najpierw Bartosz Sacharczuk, a potem jeszcze raz Furgała trafili na 2:1 i 3:1 dla LUK-CAR-u, wydawało się, że jest „po meczu”. Ale na minutę przed końcem Mariusz Kaczmarczyk strzelił gola na 3:2 i FC Dajtki potrzebowały bramki do remisu. Rozpoczął się rozpaczliwy pościg po punkt, w grę wszedł manewr z wycofaniem bramkarza, ale okazał się nieskuteczny.

W drugim meczu I ligi piłkarze Falco, zwycięzcy OLFA w sezonie 2017/2018, pokazali mistrzowską klasę pewnie wyrywając z Fortuną 4:1. Falco prowadziło do przerwy 2:0 po trafieniach Jakuba Krajewskiego i Bartosza Piórkowskiego, ale na początku drugiej połowy kontaktowego gola dla Fortuny zdobył Paweł Oleśkiewicz. Mistrzowie grali jednak dojrzale, jak na mistrzów przystało. I dołożyli kolejne dwie bramki, a konkretnie dokonał tego Piórkowski, który dzięki trzem trafieniom z poniedziałku umocnił się na czele klasyfikacji strzelców.

W II lidze odbyło się jedno spotkanie i był to dość jednostronny mecz, w którym OIRP wygrał 8:0 z FC Dajtki II. Zwycięzcy do przerwy prowadzili 3:0, potem sukcesywnie dokładali kolejne gole, a bogatym łupem podzielili się: Przemysław Grześko (3 gole), Marek Czarnigowski i Tomasz Kozak (po 2), jeden gol z kolei był samobójczy. Trzeba jednak dodać, że FC Dajtki na swój sposób… zaimponowały szukając za wszelką cenę honorowego trafienia. Tym razem się nie udało.

Falco – Fortuna 4:1

FC Dajtki I – LUK-CAR 2:4

OIRP – FC Dajtki II 8:0