OLFA I i II LIGA - REKORDY KACPRA GOLKSA

Falco poniosło pierwsza porażkę w sezonie, Kacper Golks z MPEC-u zdobył kolejne sześć goli i śrubuje swój rekord strzelecki – oto najważniejsze fakty z kolejnego wieczoru z Olsztyńskimi Ligami Futbolu Amatorskiego.

Wieczór z amatorskim futbolem w reprezentacyjnej hali Urania rozpoczął się od meczu II ligi OLFA, w którym MPEC wręcz „zmiótł” z parkietu drugi zespół FC Dajtki. MPEC już po pięciu minutach prowadził 4:0 i zasadne nie było pytanie o zwycięstwo, ale o jego rozmiary i dorobek strzelecki Kacpra Golksa. Ostatecznie 19-letni piłkarz MPEC po raz kolejny popisał się nietuzinkowymi umiejętnościami i aż sześciokrotnie umieścił piłkę w bramce Dajtek. I z 24 golami na koncie zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców. Dla drużyny zwycięzców dwukrotnie trafiał także kapitan MPEC-u Cezary Serafin, który jest o… 30 lat starszy od Golksa oraz Tomasz Dominkowski (2 gole), Radosław Wasiak, Marcin Stadnicki i Kacper Buśko (dla pokonanych strzelali: Łukasz Czarkowski i Łukasz Mosiej).

W I lidze Falco w poprzedniej kolejce zapewniło  sobie tytuł mistrzowski, a teraz przekonało się, że być może łatwiej wejść na szczyt niż się na nim utrzymać, bowiem zanotowało porażkę 1:3. Mistrzowie I ligi OLFA za sprawą swojego snajpera Bartosza Piórkowskiego już w pierwszej minucie otworzyli wynik meczu z LUK-CAR-em, ale kilka minut później Andrzej Furgała doprowadził do wyrównania. I do końca meczu wicelider grał już nad wyraz solidnie, a dzięki trafieniom Łukasza Bartychy i Marcina Fiedoruka mógł się cieszyć z wartościowej wygranej.

Po bardzo ważne zwycięstwo dla układu dolnej części tabeli sięgnął zespół FC Dajtki pokonując Herz Olsztyn 4:3. Dajtki prowadziły po golu Mariusza Kaczmarczyka, ale Herz odrodził się po trafieniach Wojciecha Dubisa i Damiana Rogalskiego. Tuż przed przerwą ponownie trafił Kaczmarczyk i mecz zaczął się na nowo. W drugiej części w ekipie Dajtek błysnął Piotr Żórański trafiając dwukrotnie, przy czym ozdobą wieczoru był gol na 4:2 zdobyty piętką. W końcówce bramka Rogalskiego dała jeszcze nadzieję ekipie Herza, ale punkty „zaksięgowały” Dajtki.

W ostatnim spotkaniu I ligi po zaciętym meczu Milwaukee Team dwukrotnie obejmował prowadzenie, ale ostatecznie zremisował 2:2 z Fortuną (gole: Marcin Mosakowski i Kamil Kępka dla Milwaukee oraz Przemysław Kozłowski i Paweł Oleśkiewicz dla Fortuny).

LUK-CAR – Falco 3:1

Fortuna – Milwaukee 2:2

FC Dajtki – Herz Olsztyn 4:3

MPEC – FC Dajtki II 13:2