KOMUNIKAT Z DNIA 20.11.2017 R. - OLFA I i II LIGA

Dnia 20.11.2017 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano kolejną serię rozgrywek Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2017/18, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano cztery spotkania,  trzy w I lidze i jedno w II.

W pierwszym meczu kolejki HERZ Olsztyn pokonał 5:1 (0:0) Straż Pożarną, zdobywając pierwsze punkty w sezonie. Grająca przez całe spotkanie w czteroosobowym składzie Straż do 18 minuty toczyła równorzędną walkę, utrzymując bezbramkowy remis. W końcówce uwidoczniła się przewaga HERZ, który wypunktował osłabionych przeciwników. Dla zwycięzców po dwie bramki zdobyli: Wojciech Dubis i Damian Rogalski, a jedną Kamil Maciorowski. Honorowe trafienie dla strażaków zaliczył Krzysztof Syrojć.

W drugim spotkaniu, po emocjonującym, stojącym na wysokim poziomie meczu Fortuna zremisowała 3:3 (1:1) z Milwaukee Team. Wynik w 5 minucie otworzył Adrian Szumilas, wyprowadzając Fortunę na prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy wyrównującą bramkę zdobył Łukasz Malanowski. Na początku drugiej części meczu dzięki trafieniu Kamila Kępki Milwaukee objęło prowadzenie 2:1. Fortuna nie pozostawała dłużna i po pięknych golach Adama Dudy i Andrzeja Grablewskiego o jedno trafienie była lepsza od przeciwników. Milwaukee walczyło do końca i na 9 sekund przed upływem czasu wyrównującą bramkę zdobył Daniel Dębicki.

W kolejnym meczu spotkały się drużyny zajmujące dwie pierwsze lokaty w tabeli. Po zaciętym pojedynku, w którym główne role odgrywali bramkarze obu drużyn, minimalnie lepsi okazali się zawodnicy Falco, pokonując LUK-CAR  1:0 (0:0). Trzy punkty i zwycięstwo w prestiżowym meczu zapewnił Falco, na 17 sekund przed końcem spotkania Andrzej Skindel. To już piąte z rzędu zwycięstwo lidera, który z kompletem punktów zdecydowanie prowadzi w rozgrywkach.

W ostatnim spotkaniu wieczoru, jedynym drugoligowców, MPEC nie wykorzystał szansy na objęcie przodownictwa w tabeli remisując 3:3 (0:0) z zespołem FC Dajtki II. W pierwszej połowie nieskuteczność obu drużyn przełożyła się na bezbramkowy remis. W drugiej części po trafieniach Jakuba Borsuka i Sebastiana Świdera MPEC objął dwubramkowe prowadzenie. Chwilę później podopieczni Cezarego Serafina nie wykorzystali wyśmienitej sytuacji na podwyższenie rezultatu i jak to w piłce bywa szybko się to zemściło. W przeciągu dwóch minut Dajtki zdobyły trzy bramki i niespodziewanie wyszły na prowadzenie. Dwukrotnie trafiał Adam Raducha, a jedną bramkę zdobył Piotr Skalski. MPEC rzucił się do ataków co przyniosło efekt w postaci wyrównującego gola Radosława Wasiaka.