KOMUNIKAT Z DNIA 06.11.2017 R. - OLFA I i II LIGA

Dnia 06.11.2017 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano czwartą kolejkę Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2017/18, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano cztery spotkania,  trzy w I lidze i jedno w II.

W pierwszym meczu, jedynym drugoligowców Miazga Gutkowo rozgromiła 13:2 (5:1) drużynę FC Dajtki II. Już od pierwszych minut uwidoczniła się duża przewaga grających szybką i kombinacyjną piłkę zawodników Miazgi, którzy do przerwy prowadzili 5:1. W drugiej części FC Dajtki postawiły wszystko na jedną kartę wycofując bramkarza i grając piątką w polu, przez co zostali skarceni kolejnymi ośmioma bramkami. Niecodziennym wyczynem popisał się Krzysztof Babiej zdobywając siedem goli. Po dwie bramki strzelili Szymon Chodor i Michał Ulaszewski, jedno trafienie zaliczył Adrian Janicki i jedno padło po samobójczym strzale. Dla przeciwników trafiali Piotr Skalski i Grzegorz Szczęsnowicz.

W drugim spotkaniu, po emocjonującym meczu Fortuna zremisowała 3:3 (2:1) z Alcarem Renault. Jest to pierwszy punkt beniaminka, na który jak najbardziej zasłużył. Do przerwy nieznacznie 2:1 prowadziła Fortuna po bramkach Andrzeja Grablewskiego i Przemka Kozłowskiego i golu Kamila Koziorowskiego. W drugiej części na bramkę Adriana Szumilasa, dwukrotnie odpowiedział Kamil Koziorowski, kompletując hat-tricka dającego remis Alcarowi.

W trzecim meczu lider tabeli drużyna Falco odniosła czwarte zwycięstwo w rozgrywkach, szczęśliwie pokonując 2:1 (1:1) zespół FC Dajtki I. Bardzo duży wkład w wywalczenie kolejnych trzech punktów miał bardzo dobrze dysponowany bramkarz Falco Adam Woźniak, który wychodził obronną ręką z nieprawdopodobnych sytuacji, bądź niesamowicie pudłowali zawodnicy Dajtek. Na bramkę Damiana Piwońskiego (FC Dajtki) odpowiedział trafieniem Arkadiusz Mazurkiewicz, ustalając wynik pierwszej połowy. Decydujące trafienie, na pół minuty przed końcem meczu zaliczył  Bogdan Ślimak.

W ostatnim meczu wieczoru, po spotkaniu prowadzonym w szybkim tempie i stojącym na wysokim poziomie Milwaukee Team pokonało 3:2 (3:1) drużynę LUK-CAR. Prowadzenie dla LUK-CAR dał strzał w 9 minucie Kacpra Nawrockiego. Milwaukee jeszcze do przerwy odpowiedziało dwoma trafieniami Łukasza Malanowskiego i bramką Marcina Mosakowskiego. W końcówce drugiej części kontaktową bramkę dla LUK-CAR ponownie zdobył Kacper Nawrocki, ale na nic więcej już nie starczyło czasu.