Kom z dn. 20.03.2017r. - OLFA I i II liga

Dnia 20.03.2017 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano kolejną serię spotkań w  Olsztyńskiej Lidze Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano pięć spotkań, cztery w I  i jedno w II lidze.

W pierwszym spotkaniu dnia, walcząca o miejsce na podium Polpharma wysoko 7 : 1 (4 : 1) pokonała Miazgę Gutkowo. Już do przerwy dobrze dysponowani zawodnicy Polpharmy wypracowali sobie znaczną zaliczkę prowadząc 4 : 1, a na listę strzelców wpisywali się: dwukrotnie Adrian Szumilas i po jednej bramce Paweł Oleśkiewicz i Marcin Szałkowski. Miazga odpowiedziała golem Szymona Chodora. W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Kolejne trzy bramki czwartego zespołu tabeli strzelone przez Adriana Szumilasa, Adama Dudę i Adriana Krawczyka dały im pewne zwycięstwo. Za tydzień w bezpośrednim pojedynku powalczą z Falco o trzecią lokatę w rozgrywkach.

W drugim spotkaniu, FC Dajtki I po zaciętym meczu pokonały 3 : 2 (2 : 0) ostatni w tabeli MPEC. W pierwszej części po bramkach Rafała Wielechowskiego i Łukasza Mosieja FC Dajtki prowadziły 2 : 0. W drugiej połowie trafienie kontaktowe dla MPEC-u zaliczył Kacper Golks. Ponownie dwubramkowe prowadzenie dał gol zdobyty przez Daniela Piwońskiego. Trafienie Pawła Rudzińskiego na 2 : 3 zmniejszyło tylko rozmiary porażki MPEC-u.

W trzecim spotkaniu dnia, doszło do meczu na „szczycie”, w którym spotkały się drużyny Milwaukee Team i Falco. Prowadzone w szybkim tempie i na wysokim poziomie technicznym spotkanie dostarczyło spodziewanych emocji i zakończyło się remisem 2 : 2 (1 : 0). W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, a zdobył ją w 8 minucie dla lidera rozgrywek Kamil Kępka. W 22 minucie Falco doprowadziło do remisu po strzale Bartka Piórkowskiego. W 27 minucie Milwaukee ponownie wyszło na prowadzenie po drugim tego dnia golu Kamila Kępki. I gdy wydawało się, że sprawa Mistrzostwa jest przesądzona, na 3 sekundy przed końcem wyrównującą bramkę zdobył Bartek Piórkowski, odwlekając najważniejsze rozstrzygnięcia do ostatniej kolejki. Było to już 27 trafienie najskuteczniejszego strzelca rozgrywek, który o dwie bramki wyprzedza Kamila Kulasa ze Straży Pożarnej.

W jedynym meczu drugoligowym, FC Dajtki II pokonały 4 : 1 (2 : 0) drużynę Medyków. Do przerwy po bramkach Arkadiusza Mędrka i Wojciecha Kałudzińskiego Dajtki prowadziły 2 : 0. Na początku drugiej części gola dla Medyków zdobył Tomasz Szychliński, dając nadzieje na korzystny rezultat. Jednak trafienia Piotra Ryńskiego i Pawła Cedrowskiego dały pewne zwycięstwo Dajtkom i awans na piąte miejsce w tabeli.

W ostatnim meczu dnia, LUK – CAR mający bardzo udaną rundę rewanżową, odniósł kolejne zwycięstwo pokonując 5 : 1 (1 : 0) Lambo Team. Prowadzenie po pierwszej połowie dało trafienie Łukasza Bartychy. Na początku drugiej części do wyrównania doprowadził, po ładnej akcji całego zespołu Mateusz Głowacki. Kolejne bramki zdobywali już tylko zawodnicy LUK-CAR : Andrzej Furgała, Bartosz Sacharczuk, Przemek Żurawski i Łukasz Marciniak.

Wyniki wszystkich  spotkań z dn. 20.03.2017 r.:

Polpharma                  -           Miazga Gutkowo        7 : 1

FC Dajtki I                 –           MPEC                          3 : 2

Falco                           -           Milwaukee Team        2 : 2

FC Dajtki II                –          Medycy                        4 : 1 (II Liga)

Najskuteczniejsi strzelcy – I liga na dzień 21.03.2017 :

1.   Bartosz Piórkowski (Falco)                                  -           27 bramki

2.   Kamil Kulas (Straż Pożarna)                                -           25 bramki

3.   Andrzej Furgała (LUK-CAR)                                 -           19 bramek