Kom z dn. 09.02.2017 r. OLFA - II Liga

Dnia 09.02.2017 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano trzy spotkania w II lidze  Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie.

W pierwszym spotkaniu, po bardzo zaciętym meczu GLKS Jonkowo pokonał  drużynę ZSB Bursa 7 : 5. Mimo porażki na słowa pochwały zasłużyła cała drużyna „budowlanki”, która toczyła wyrównany pojedynek z wyżej notowanym przeciwnikiem. Bohaterem tego spotkania był Andrzej Kochański strzelec sześciu bramek dla drużyny GLKS. Siódmego gola dla Jonkowa zdobył Marcin Wiciński. Dla pokonanych po dwa trafienia zaliczyli Adam Moskalik i Kordian Sołtysik i jedno Grzegorz Jatkiewicz.

W drugim  spotkaniu, kolejne punkty wywalczył lider tabeli II ligi zespół Alcar Renault po wygranej z Medykami 7 : 4. Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Do przerwy toczyła się wyrównana walka i ta cześć meczu zakończyła się remisem 3 : 3.  Po przerwie podmęczeni, grający bez zmienników Medycy już nie byli wstanie dotrzymać kroku dobrze grającej drużynie Alcar Renault. Po trzy bramki dla zwycięskiego zespołu zdobyli Szymon Dubowski i Jacek Łuczak i jedną Arkadiusz Mędrzycki. Dla pokonanych trzy trafienia zaliczył Tomasz Szychliński i jedno Cezary Wieczorek.

Ostatnie niezwykle zacięte spotkanie wieczoru  pomiędzy CITI Handlowy i HERZ Olsztyn zakończyło się  wynikiem remisowym 2 : 2.  Po pierwszych piętnastu minutach po bramkach Adama Siędy i Damiana Rogalskiego było 1 : 1. W drugiej odsłonie gol Mariusz Nakielskiego dał prowadzenie drużynie HERZ Olsztyn. Bramkę wyrównującą dla CITI Handlowy zdobył Michał Wołejszo. W końcówce, mimo kilku dogodnych sytuacji, żadnej  z drużyn nie udało się zmienić rezultatu spotkania.

Najskuteczniejsi strzelcy – II liga na dzień 10.02.2017 :

1. Urbanowicz Łukasz (OIRP)                                   -           23 bramki