Olsztyńska Liga Futbolu Amatorskiego z dnia 19.12.2016

Dnia 19.12.2016 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano kolejną serię spotkań w  Olsztyńskiej Lidze Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano pięć spotkań, cztery w I  i jedno w II lidze.

W pierwszym meczu pierwszoligowców, lider tabeli Milwaukee Team pokonał 5 : 3 (1 : 1) Straż Pożarną. W pierwszej połowie bramki strzelali tylko strażacy, mimo to mieliśmy remis 1 : 1, gdyż pierwsza bramka padła po strzale samobójczym, a trafienie wyrównujące zaliczył Kamil Kulas. W drugiej części gry po pięknych akcjach Oskara Osiki trafiali: dwukrotnie Łukasz Malanowski i Paweł Ratuszny. Piątą bramkę dla Milwaukee po indywidualnej akcji zdobył Jarosław Leśniak. Dla Straży kolejne dwa trafienia dołożył Kamil Kulas.

W drugim spotkaniu dnia, po emocjonującym meczu Lambo Team zremisowało z FC Dajtki I 4 : 4 (2 : 2). W pierwszej połowie po bramkach Łukasza Jędrzejewskiego i Artura Mosakowskiego dla Lambo i Rafała Wielechowskiego i Tomasza Osenkowskiego dla Dajtek mieliśmy remis 2 : 2. Po przerwie po golach ponownie Tomasza Osenkowskiego i Andrzeja Rosochackiego Dajtki wyszły na prowadzenie 4 : 2. Końcowe fragmenty meczu to przewaga Lambo i trafienia Kamila Słowickiego i Łukasza Jędrzejewskiego, dające remis w spotkaniu.

W trzecim spotkaniu pierwszoligowców, coraz lepiej radząca sobie drużyna Falco pokonała po bardzo dobrym meczu v-ce lidera tabeli Polpharmę 4 : 2 (1 : 2). Początek należał do drugiej drużyny rozgrywek, która po bramkach Pawła Oleśkiewicza i Przemka Kozłowskiego prowadziła 2 : 0. Pod koniec pierwszej części gry kontaktową bramkę dla Falco strzelił Michał Borowy. Druga połowa to skuteczna gra Falco i trzy gole zdobyte przez Mateusza Przytulskiego, Dawida Marchewkę i ponownie Michała Borowego.

W czwartym meczu dnia, po zaciętym, wyrównanym spotkaniu LUK-CAR podzielił się punktami z Miazgą Gutkowo remisując 2 : 2 (2 : 1). Pierwszą bramkę w meczu zdobyła Miazga po strzale Szymona Chodora. I gdy wydawało się, że minimalnym prowadzeniem zawodników z Gutkowa zakończy się pierwsza połowa, dwa gole w 15 minucie, w przeciągu dwudziestu sekund zdobył Andrzej Furgała i LUK-CAR prowadził 2 : 1. W drugiej połowie, mimo kilku dobrych okazji dla obu drużyn padła tylko jedna bramka, a strzelił ją Bartosz Salwowski dla Miazgi.

W ostatnim spotkaniu dnia, jedynym drugoligowców, świetnie spisujący się w rozgrywkach lider tabeli, Alcar Renault odniósł szóste, kolejne zwycięstwo, pokonując HERZ Olsztyn 5 : 3 (1 : 2). Pierwsze 20 minut meczu należało do drużyny HERZ, która po dwóch bramkach Damiana Rogalskiego i jednej Krzysztofa Młodziejewskiego i jednej Jacka Łuczaka dla Alcaru prowadziła 3 : 1. W ostatnich dziesięciu minutach gole zdobywali już tyko zawodnicy lidera tabeli: Mariusz Basior, dwukrotnie Jacek Łuczak i Wojciech Ratyński.

Wyniki wszystkich  spotkań:

Milwaukee Team        –          Straż Pożarna             5 : 3

Lambo Team              -           FC Dajtki I                 4 : 4

Falco                           –          Polpharma                 4 : 2

Miazga Gutkowo        -           LUK – CAR                 2 : 2

Alcar Renault             –          HERZ Olsztyn             5 : 3 (II Liga)

1.   Łukasz Malanowski (Milwaukee Team)              -           10 bramek

2.   Andrzej Furgała (LUK-CAR)                                -             9 bramek

3.   Jakub Mosakowski  (Lambo Team)                     -             8 bramek

Bartosz Dobroński (Milwaukee Team)                 -             8 bramek

5.   Bartosz Piórkowski (Falco)                                   -             7 bramek

Kamil Kulas (Straż Pożarna)                                 -             7 bramek

7.   Adrian Szumilas (Polpharma)                                -             6 bramek

8.   Tomasz Jagielski  (Falco)                                       -             5 bramek

Mateusz Przytulski (Falco)                                     -             5 bramek

10.   Tomasz Osenkowski (FC Dajtki I)                          -             4 bramki

Kamil Słowicki (Lambo Team)                               -             4 bramki

Marcin Stadnicki (MPEC)                                        -             4 bramki

Sebastian Świder (MPEC)                                      -             4 bramki

Paweł Górski (FC Dajtki I)                                     -             4 bramki

Kacper Golks ( MPEC)                                             -             4 bramki

Najskuteczniejsi strzelcy – II liga na dzień 20.12.2016 :

1. Urbanowicz Łukasz (OIRP)                                 -           20 bramek
  2. Łuczak Jacek (Alcar Renault)                              -           11 bramek