Komunikatz 21.11.16 OLFA

Dnia 21.11.2016 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano kolejną serię spotkań w  Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano pięć spotkań, cztery w I  i jedno w II lidze.

W pierwszym spotkaniu pierwszoligowców, po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu Polpharma pokonała nieznacznie 2 : 1 LUK – CAR. Pierwsza połowa po bramkach Pawła Oleśkiewicza i Łukasza Marciniaka zakończyła się  remisem 1 : 1. W drugiej połowie rozstrzygające trafienie dla Polpharmy zaliczył Łukasz Stankiewicz.

W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny zajmujące po trzech kolejkach pierwsze dwie pozycje w tabeli - Milwaukee Team i FC Dajtki I. Od początku meczu lepiej na boisku poczynali sobie piłkarze Milwaukee Team, którzy do przerwy po bramkach Łukasza Malanowskiego i Krystiana Oleszko powadzili 2 : 0. W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu stroną przeważającą byli piłkarze Polpharmy. Bartek Dobroński podwyższył na 3 : 0. FC Dajtki I odpowiedziały golem Pawła Górskiego. Wynik spotkania na 4 : 1 ustalił Bartek Dobroński strzelając swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

W trzecim, stojącym na dobrym poziomie meczu, Falco  pokonało Lambo Team  6 : 3.

Trzy bramki dla zwycięskiego zespołu zaliczył Bartek Piórkowski, dwie Tomasz Jagielski i jedną Mateusz Przytulski. Dwa gole dla Lambo Team strzelił Jakub Mosakowski i jednego Jarosław Galewski.

W czwartym meczu, jedynym rozegranym spotkaniu drugoligowców, OIRP zdeklasował FC Dajtki II strzelając rywalom osiem bramek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8 : 1. Po dwie bramki dla zwycięskiego zespołu zdobyli Łukasz Urbanowicz  Krzysztof Sidor i po jednej Marek Czarnigowski, Jerzy Akińcza, Tomasz Kozak, Konrad Symonajć. Honorowe trafienie dla FC Dajtki II zaliczył Arkadiusz Mędrek.

W ostatnim spotkaniu dnia, meczu pierwszoligowym, doskonale dysponowana Straż Pożarna niespodziewanie wysoko 6 : 0 pokonała MPEC. Po dwa gole zdobyli Marek Gniadek i Kamil Kulas, a po jednym Michał Turulski i Sławomir Assmann.

Wyniki wszystkich  spotkań:

Polpharma                   –          LUK - CAR               2 : 1

FC Dajtki I                 -           Milwaukee Team        1 : 4

Falco                           –          Lambo Team              6 : 3

OIRP                          -           FC Dajtki                   8 : 1 (II liga)

Bartek Piórkowski  (Lambo Team)                      -           5 bramek

4.   Tomasz Jagielski  (Falco)                                     -           4 bramki

5.   Mateusz Przytulski  (Falco)                                 -           3 bramki

Kamil Kulas  (Straż Pożarna)                               -           3 bramki

Kamil Słowicki  (Lambo Team)               -           3 bramki

Marcin Stadnicki  (MPEC)                                  -           3 bramki

Paweł Górski  (FC Dajtki I)                                 -           3 bramki