Komunikat - II OLFA 27.10.2016

Dnia 27.10.2016 r. na boisku HWS „Urania” drugoligowcy rozegrali drugą kolejkę w Olsztyńskiej Lidze Futbolu Amatorskiego sezonu 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano 3 spotkania.

W pierwszym spotkaniu CITI Handlowy pokonał 2 : 1 (0 : 0) ZSB Bursa. Wynik meczu w 18 minucie otworzył Adam Sięda wyprowadzając CITI na prowadzenie. W 23 minucie wyrównującą bramkę zdobył Kordian Sołtysik. Decydującą bramkę dla CITI Handlowego, dającą pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach zdobył Adam Skibniewski.

Dużo dobrej piłki oglądaliśmy w kolejnym spotkaniu, w którym zmierzyły się zespoły Alcar Renault i OIRP. Po bardzo emocjonującym meczu lepsi okazali się zawodnicy Alcaru, zwyciężając 5 : 4 (2 : 2). Bramki Łukasza Urbanowicza w 5 i 8 minucie dały prowadzenie drużynie OIRP 2 : 0. Przeciwnicy, jeszcze do przerwy doprowadzili do remisu po dwóch golach Mateusza Guta. Druga połowa to popis świetnie dysponowanego Wojtka Ratyńskiego, który zdobył dwie bramki po indywidualnych akcjach i asystował przy trafieniu Jacka Łuczaka na 5 : 2. Gdy wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty w ostatniej minucie dwa kolejne gole dla OIRP zdobył Łukasz Urbanowicz, ale niestety dla przegranych nie starczyło już czasu na doprowadzenie do remisu.

W meczu kończącym drugą kolejkę, wysoką dyspozycję potwierdziła drużyna HERZ Olsztyn pokonując 6 : 3 (3 : 1) zespół Medyków. Prowadzenie nowemu liderowi rozgrywek dał już w 2 minucie Mariusz Nakielski. Po minucie odpowiedzieli Medycy po strzale Marka Roszkowskiego. Wynik do przerwy na 3 : 1 ustalili zawodnicy HERZ Piotr Kańczuga i Błażej Węgierski. W drugiej połowie dwie piękne bramki zdobył Damian Rogalski, a jedną dołożył Piotr Kańczuga. Dla Medyków gole zdobyli Cezary Wieczorek i Jarosław Karowiec.