Komunikat z 1 kolejki II ligi Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego

Dnia 13.10.2016 r. na boisku HWS „Urania” drugoligowcy rozegrali inauguracyjną kolejkę w Olsztyńskiej Lidze Futbolu Amatorskiego sezonu 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano 3 spotkania.
W pierwszym spotkaniu Medycy po zaciętym meczu, pokonali debiutującą w rozgrywkach drużynę ZSB Bursa 3 : 2. Do przerwy był remis 2 : 2. Bramki dla Medyków w tej części spotkania zdobyli Tomasz Szychliński i Jarosław Karowiec, a dla ZSB Bursa Mikołaj Romanowski i Kordian Sołtysik. Gola na wagę zwycięstwa, w drugiej połowie meczu, po indywidualnej akcji strzelił Cezary Wieczorek.
Doskonale wystartowała drużyna OIRP, która w drugim spotkaniu dnia, wysoko pokonała drugiego debiutanta GLKS Jonkowo 5 : 1. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Łukasz Urbanowicz i po jednej Marek Czarnigowski, Krzysztof Sidor i Szymon Czyża. Honorowe trafienie dla pokonanych zaliczył Krzysztof Babiej.
Jeszcze lepiej zaprezentowała się drużyna Alcar Renault, która w ostatnim meczu wieczoru pokonała CITI Handlowy 6 : 1 i po pierwszej kolejce plasuje się na pozycji lidera tabeli II ligi. Dwa gole dla Alcar Renault zdobył Jacek Łuczak i po jednym Wojtek Ratyński, Paweł Kościjańczuk, Mateusz Gut i Mariusz Basior. Dla pokonanych jedynego gola strzelił Tomasz Niedźwiecki.