TRIATHLON NAD UKIELEM: CZAS, START!

Puchar Europy w Olsztynie oraz Elemental Tri Series Olsztyn 2024: Międzynarodowa Elita Triathlonu ponownie spotka się nad jeziorem Ukiel!

W dniach 25-26.05.2024 r., Olsztyn będzie świadkiem ekscytujących zmagań triathlonowych podczas dwóch prestiżowych wydarzeń: Pucharu Europy oraz Elemental Tri Series. To wyjątkowa okazja dla mieszkańców oraz fanów sportu, by wspólnie cieszyć się widowiskowymi zmaganiami największych talentów triathlonu na światowym poziomie.

Puchar Europy w Olsztynie to wydarzenie, które przyciąga uwagę zarówno zawodników, jak i kibiców! Podczas dwóch dni intensywnej rywalizacji, elita światowego triathlonu zmierzy się na olsztyńskich trasach, walcząc o cenne punkty i prestiżowe miejsca na podium. Niezwykłe umiejętności, determinacja oraz sportowa pasja – to wszystko będzie można podziwiać na olsztyńskich trasach rywalizacji! W ramach Pucharu Europy odbędzie się rywalizacja Elity i Juniorów na dystansie Sprint. Triathloniści staną przed wyzwaniem składającym się z  0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. „W sobotę 25 maja, już po raz 8. będziemy świadkami rozgrywania zawodów w randze Pucharu Europy w Olsztynie. To wydarzenie już kultowe na europejskiej mapie triathlonowej. Stolica Warmii i Mazur posiada wszelką infrastrukturę, idealną do rozgrywania zawodów triathlonowych wysokiej rangi, dlatego zawodnicy tak licznie biorą udział w tych zawodach. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Europe Triathlon kolejny rok z rzędu obdarzył nas zaufaniem w organizacji imprezy tak wysokiej rangi”. - komentuje Marcin Florek, prezes Labosport Polska.

Elemental Tri Series to kolejny punkt programu, który wzbogaci atmosferę sportowej rywalizacji w stolicy Warmii i Mazur. Zawodnicy staną do boju, aby pokonać trudy tras triathlonowych i osiągnąć swoje sportowe cele. Elemental Tri Series to nie tylko konkurencja, to także okazja do przeżycia niezapomnianych chwil sportowej pasji i wspólnego doświadczenia dla uczestników i kibiców. W ramach niedzielnej rywalizacji na zawodników czeka rywalizacja:

- w na dystansie supersprinterskim z draftingiem (0,4-10-2,5) - Puchar Polski, Juniorzy Młodsi, Młodzicy;

- na dystansie supersprinterskim z draftingiem (0,4-10-2,5) - Age-Group (Amatorzy) oraz zawodnicy Pro;

- na dystansie sprinterskim z draftingiem (0,75-20-5) – Age-Group (Amatorzy).

Podczas Elemental Tri Series w Olsztynie odbędą się również zawody Elemental KIDS. Dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali:

- Bieg na dystansie 200 m – Dzieci 1-6 lat,

- Bieg na dystansie 500 m – Dzieci 7-8 lat,

- AQUATHLON na dystansie 0,1 km pływania – 0,5 km biegu – Dzieci 9-10 lat,

- AQUATHLON na dystansie 0,2 km pływania – 1 km biegu – Żaki 11-12 lat.

Oba wydarzenia, Puchar Europy w Olsztynie oraz Elemental Tri Series Olsztyn 2024, nie tylko dostarczą emocji i niesamowitych wrażeń sportowych, ale także staną się doskonałą okazją do promocji Olsztyna i Polski jako atrakcyjnych miejsc dla międzynarodowych imprez sportowych.

Zapraszamy wszystkich miłośników sportu do udziału w tym niezapomnianym wydarzeniu i wspólnego dopingowania zawodników! Zapisy na zawody dalej trwają na stronie: www.triathlonseries.pl.

Gospodarz: Miasto Olsztyn

Sponsor Tytularny: Elemental Holding

Sponsor Strategiczny: Speedo Polska

Partnerzy: CRS Ukiel, OSiR Olsztyn, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Organizatorzy: Polski Związek Triathlonu, Labosport Polska

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl