WIELKIE BIEGANIE NAD UKIELEM!

Przed nami kolejne prawdziwe święto biegania – VI edycja Ukiel Olsztyn Półmaratonu zbliża się wielkimi krokami!  Ale już dziś wiadomo że 18 września 2022 roku emocji, skądinąd jak co roku, na pewno nie zabraknie!

O tym, że olsztyniacy potrafią biegać na najwyższym poziomie świadczy niedawny sukces Aleksandry Lisowskiej, która jako pierwsza Polka w historii zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w maratonie. Wyczyn pani Aleksandry, która w Monachium przebiegła trasę 42 km 195 m w czasie 2:28,36 z pewnością zmotywuje niejednego miłośnika joggingu do rychłego sprawdzenia swojej aktualnej formy biegowej. Okazją do tego jest zbliżający się VI Ukiel Olsztyn Półmaraton. 18 września punktualnie o godz. 12:00 setki amatorów tej najprostszej formy ruchu staną na starcie niniejszego biegu, by zmierzyć się z ponad 21-kilometrową trasą. Biegowe atrakcje zaczną się już jednak już wcześniej - o godz. 10:00 rozpoczną się generujące nie mniejsze emocje wyścigi dzieci w wieku od 1 do 16 lat!

Start i meta półmaratonu wzorem poprzednich lat będzie zlokalizowana w centralnym punkcie CRS Ukiel. Jeżeli chodzi o trasę, to ta jest mocno urozmaicona - zawodnicy i zawodniczki pobiegną po nawierzchni mieszanej: utwardzonym szutrze, ścieżkach leśnych, nawierzchni asfaltowej i polbruku. Podczas biegu na trasie znajdą się minimum dwie strefy bufetowe.

Startujący będą klasyfikowani poszczególnych kategoriach wiekowych. Poza tym - zarówno pośród kobiet, jak i mężczyzn - zostaną wyłonieni najlepsi olsztynianie. Tradycyjnie oprócz głównego dystansu odbędą się wspomniane powyżej biegi towarzyszące dla dzieci z podziałem na kategorie wiekowe: do lat 7 (ok. 200 m), 8-10 lat (ok. 300 m), 11-13 lat (ok. 400 m) oraz 14-16 lat (ok. 800 m). Warto również podkreślić, że na najlepszych zawodników i zawodniczki uhonorujemy okolicznościowymi statuetkami, jak też nagrodami finansowymi.

Zapisy na VI Ukiel Olsztyn Półmaraton w formie internetowej trwają do 12 września – serdecznie zapraszamy: https://bit.ly/3cIEkHB.

Więcej informacji można znaleźć na profilu fejsbukowym - (1) UKIEL Olsztyn Półmaraton | Facebook

.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl