OLSZTYNIANIE ZNÓW GÓRĄ!

Olsztynianie znów zdominowali Bieg Jakubowy! W XIX edycji Auto Idea Biegu Jakubowego na olsztyńskiej Starówce ze zwycięstw cieszyli się Wiktor Kujawa i Anna Ostromecka, która wygrała w kategorii kobiet.

Tegoroczna, 19. już edycja Biegu Jakubowego przeszła o historii. Przed Biegiem Głównym do rywalizacji przystąpiły dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Emocji było co nie miara, ale najważniejsze były promienne uśmiechy na twarzach maluchów. W samo południe na linii startu stanęli dorośli. Spośród ponad trzystu miłośników joggingu najlepsi okazali się Wiktor Kujawa i Anna Ostromecka, którzy dziesięciokilometrową trasę pokonali w odpowiednio w czasie 33:34  i 42:31.

I to jest również wielka wartość tej imprezy, bo poziom sportowy niezmiennie jest wysoki – najlepsi biegacze pokonują trasę 10 km w nieco ponad pół godziny z „haczykiem”, najlepsze kobiety w nieco ponad 40 min,. Warto podkreślić, że w ostatnim czasie na najwyższych stopniach podium stają wyłącznie olsztynianie: w XVII Biegu Jakubowym triumfowali Paweł Pszczółkowski oraz Marta Barcewicz, w XVIII Daniel Leśniewski i Mariola Siudzińska, w minionej edycji Wiktor Kujawa i Anna Ostromecka. Jak będzie za rok w jubileuszowym XX Biegu Jakubowym?

*** Imptrezę współorganizowali: Stowarzyszenie Wzajemnego Wsparcia i Szerzenia pozytywnych Idei Horus oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

*** Komplet wyników znajdziecie tu:

MAZDA AUTO IDEA XIX BIEG JAKUBOWY - 24.04.2022 - Zapisyonline.pl

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl