I Turniej Siatkówki Plażowej za nami!

Wyjątkowo upalny weekend spowodował, że obiekty CRS Ukiel tętniły życiem praktycznie od świtu do zmierzchu. Żar lał się z nieba, toteż większość plażowiczów postawiła na zażywanie kąpieli słonecznych głównie w pozycji leżącej. Byli jednak tacy, którzy pomimo temperatury przekraczającej 300C zdecydowali się sprawdzić swoje siatkarskie umiejętności i wziąć udział w I Turnieju Siatkówki Plażowej, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Podczas dwudniowych zmagań rozegraliśmy trzy odrębne turnieje: kobiecy, męski oraz rywalizację mikstów. Jako pierwsze na boiska wybiegły panie.

Przedstawicielki płci pięknej uraczyły nas emocjonującymi meczami, których losy nierzadko ważyły się niemalże do ostatniej piłki. Ostatecznie najlepsza okazała się para Monika Kobylińska/Katarzyna Krakos, który wyprzedziła duet Iwona Kulińska/Aleksandra Przybysz. Na najniższym stopniu podium stanęły panie Iza Żukowska/Iza Rzodkiewicz. W rywalizacji panów równych sobie nie miała uznana na olsztyńskich boiskach para Paweł Pietkiewicz/Rafał Maluchnik. Faworyci nie zawiedli i zgodnie z przewidywaniami po ostatniej akcji unieśli ręce do góry w geście zwycięstwa. Za ich plecami znaleźli się Piotr Szostek/Wiktor Mielczarek oraz Dawid Zając/Michał Sendalski, którzy uplasowali się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Ostatnim akordem siatkarskiego weekendu był arcyciekawy turniej mikstów, w którym zwyciężyli Monika Kobylińska/Mateusz Symański. Niniejsza para w finale po twardym boju pokonała duet Oriana Miechowicz/Paweł Borkowski. Trzecie miejsce przypadło duetowi Magdalena Borkowska/Paweł Pietkiewicz.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy i już dzisiaj gorąco zapraszamy na następny turniej, którzy odbędzie się 24-25 sierpnia 2019 r.