Atrakcyjne lato w Muzeum Sportu

Lato to zazwyczaj piękna, słoneczna pogoda, która sprzyja rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, ale zdarzają się przecież także pochmurne i deszczowe dni, które stanowią doskonałą okazję do wizyt w Muzeum Sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. 

Z myślą o młodzieży, która spędza wakacje w mieście Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie proponuje godzinne zajęcia „Lato w Muzeum Sportu”, które zaplanowano w następujących terminach – od 25 czerwca do 13 lipca oraz od 20 do 31 sierpnia 2018 r. Celem tych spotkań jest przybliżenie młodzieży pięknej idei olimpiad i historii igrzysk, zarówno letnich jak i zimowych, przedstawienie sylwetek i dokonań warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami.

Zaprezentujemy w tym czasie najnowsze eksponaty muzealne, które znalazły się w zbiorach muzeum dzięki XI edycji konkursu „Moje sportowe pamiątki”. Dodatkową atrakcją zajęć będą konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej, a najciekawsze prace nagrodzimy atrakcyjnymi upominkami.

Dodatkowo podczas tych wakacji w Rosji będą się odbywać XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, a w turnieju wystąpi również reprezentacja Polski. To z kolei też wspaniała okazja, by przybliżyć tę dyscyplinę sportu osobom odwiedzającym naszą placówkę.        

W tym roku Hala Widowiskowo-Sportowa Urania, czyli miejsce w którym znajduje się Muzeum Sportu, obchodzi 40-lecie istnienia. Podczas wizyt będzie można poznać bogatą historię imprez, jakie odbywały się w tym największym sportowym obiekcie naszego województwa. Uczestnicy zajęć będą mogli także obejrzeć filmy o tematyce sportowej, które wzbogaciły muzeum podczas czterech konkursów multimedialnych „Sportowcy Warmii i Mazur”. Będzie się można zapoznać z sylwetkami m.in. takich sportowców, trenerów czy nauczycieli jak: Mirosław Rybaczewski, Krzysztof Hołowczyc, Mieczysław Doroszuk i Danuta Wierzbowska czy Piotr Żurawel.

Prosimy, by zorganizowane grupy anonsowały swoje przybycie z odpowiednim wyprzedzeniem, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami: (89) 5331747 lub 519 566 849

Serdecznie zapraszamy.

 

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl