NIEDZIELA Z BIEGIEM JAKUBOWYM!

To już tylko kwestia kilkudziesięciu godzin! W najbliższą niedzielę 24 kwietnia olsztyńska Starówka wypełni się miłośnikami joggingu, którzy wezmą udział w Auto Idea XIX Biegu Jakubowym Olsztyn 2022.

Najbliższa edycja tej tradycyjnej imprezy, współorganizowanej przez Stowarzyszenie Wzajemnego Wsparcia i Szerzenia pozytywnych Idei Horus oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, zapowiada się wyjątkowo interesująco. Mowa przede wszystkim o aspekcie sportowym, ponieważ podobnie jak w ubiegłym roku trasa Biegu Głównego na dystansie 10 km znów posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. A my gorąco wierzymy, że spragnieni rywalizacji biegacze i biegaczki punktualnie o godz. 12:00 wyruszą ze Starego Miasta po nowe rekordy życiowe. Nim jednak to się stanie, już od godz. 9.30, wystartujemy z licznymi biegami towarzyszącymi, w których wezmą udział dzieci w wieku od 3 do 13 lat.

Gwoli ścisłości dodajmy, że tytułów mistrzowskich bronią Daniel Leśniewski i Mariola Siudzińska, którzy okazali się najlepsi podczas XVIII Biegu Jakubowego. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak życzyć wszystkim zapalonym długodystansowcom samych PB i dobrej zabawy! Do zobaczenia 24 kwietnia!

 

*** Najważniejsze informacje

Nazwa: Auto Idea XIX Bieg Jakubowy Olsztyn 2022

Kategorie: 14-29 lat, 30-49 lat, 50-69 lat, 70+

W Biegu Głównym zarejestrowano dotychczas 326 osób.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Wzajemnego Wsparcia i Szerzenia pozytywnych Idei Horus oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.