CUDOWNA NIEDZIELA Z V UKIEL OLSZTYN PÓŁMARATONEM!

Adrian Przybyła z Iławy i Martyna  Budziłek z Ostrołęki to zwycięzcy V Ukiel Olsztyn Półmaratonu. Ależ to była piękna niedziela w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel!

Ponad 550 uczestników biegu głównego i licznych biegów dziecięcych, 169 olsztynian w najważniejszym biegu, mnóstwo emocji na trasie i rekordów życiowych – to była bez wątpienia przepiękna niedziela w CRS Ukiel. Trasa Ukiel Olsztyn Półmaratonu jak zwykle dała uczestnikom w kość, ale na mecie wszyscy byli szczęśliwi, a wielu poprawiało swoje wyniki względem ich wcześniejszych startów w o wiele łatwiejszych półmaratonach. Z całą pewnością to efekt profesjonalnych przygotowań do tego prestiżowego startu, być może po części efekt rześkiego październikowego powietrza, a ostatecznie przyczynkiem do świetnych wyników mógł być fakt, że nasz półmaraton de facto kończy sezon biegowy, a przed zimą warto zostać w dobrym humorze! No i nie można zapomnieć o świetnym organizacyjnym debiucie współpracującej z OSiR-em formy root:OR Paweł Rutkowski, która w naturalny sposób jednoczy środowisko biegowe Olsztyna!

Zwycięzca Adrian Przybyła nałożył sobie i swoim rywalom fantastyczne tempo – pierwsze 10 kilometrów biegu przebiegł w świetnym czasie 32 minut i 50 sekund. A ostatecznie wygrał Ukiel Olsztyn Półmaraton ze znakomitym wynikiem 1:10.25 i wyprzedził na mecie Pawła Najmowicza z Olsztyna oraz wielokrotnego zwycięzcę naszych biegów Wojciecha Kopcia z Olsztynka. W rywalizacji kobiet Martyna Budziłek odnotowała czas 1:24.17, a tuż za nią uplasowały się olsztynianki: Magdalena Trzeciak (zwyciężczyni z 2018 roku) oraz Anna Ostromecka.

V Ukiel Olsztyn Półmaraton był kolejną imprezą sportową z kalendarza OSiR – wcześniej odbył się .m.in. Puchar Europy w Triathlonie i Elemental Tri Series, Mistrzostwa Olsztyna w Pływaniu na Wodach Otwartych, Ukiel Rugby Beach Cup, Festiwal Sportów Plażowych Adrenaline,p. Summer Jam, cały cykl regat żeglarskich Olsztyn Żegluje, XVIII Bieg Jakubowy i wiele innych. A przed nami jeszcze Bieg Niepodległości, grudniowe Grand Prix Warmii i Mazur w Pływaniu i Zimowe Mistrzostwa Polski w Aquasferze, a ciągle trwają rozgrywki w Olsztyńskich Ligach Siatkówki Amatorskiej!

Zapraszamy do naszych obiektów i śledzenia info na (2) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie | Facebook.

Komplet wyników V Ukiel Olsztyn Półmaratonu znajdziecie tu:

V Ukiel Olsztyn Półmaraton - wyniki (superczas.pl)