WRACAMY NA SPORTOWĄ ŚCIEŻKĘ!

Z radością informujemy, że powolutku możemy wracać do sportowej rzeczywistości! Rozporządzenie Rady Ministrów RP stanowi, że od 4 maja możemy uruchamiać infrastrukturę sportowo-rekreacyjną o charakterze otwartym, a więc boiska do siatkówki plażowej, boiska wielofunkcyjne oraz skateparki.

Zgodnie z najnowszymi regulacjami zawartymi w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej z 2 maja 2020 roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie częściowo uruchamia swoje obiekty, jednak w związku z utrzymywaniem się stanu pandemii powrót do aktywności fizycznej będzie stopniowy i obwarowany kilkoma regułami.

I tak oto z boisk do siatkówki plażowej w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel (w centralnym miejscu przy ul. Kapitańskiej 23 obok Kąpieliska nr 2 oraz nieopodal hotelu Omega - rezerwacji można dokonać pod nr tel. 514 949 794) będą mogły korzystać jednocześnie maksymalnie 4 osoby, plus ewentualnie trener. Z kolei na boisku wielofunkcyjnym w CRS Ukiel (obok Zatoki Miłej), a także na boisku typu Orlik przy ul Jeziołowicza może przebywać w jednym czasie maksymalnie 6 uczestników jednocześnie (oraz ewentualnie trener). Podobne ograniczenia osobowe będą dotyczyły funkcjonowania skateparków w CRS Ukiel i Parku Kusocińskiego – na tych obiektach również będzie mogło przebywać jednocześnie 6 osób oraz instruktor.

Jednocześnie informujemy, że wszyscy korzystający z obiektów OSiR muszą się bezwzględnie stosować do innych obowiązujących zasad.

  • Administrator obiektu ma obowiązek weryfikacji liczby uczestników zajęć i zadbania o piętnastominutową przerwę pomiędzy zajęciami.
  • W trakcie wchodzenia i wychodzenia z obiektu obowiązuje zachowanie dystansu społecznego – odpowiednia odległość to minimum 2 metry.
  • Nadal istnieje obowiązek zasłaniania twarzy – dotyczy on użytkowników przybywających do obiektu i opuszczających obiekt (w trakcie zajęć sportowych nie ma obowiązku zakrywania twarzy).
  • Nie ma możliwości skorzystania z szatni i innych pomieszczeń sanitarnych (za wyjątkiem WC).
  • Użytkownicy korzystają ze swojego sprzętu sportowego – po każdej wizycie grupy sportowej dojdzie do dezynfekcji używanych powierzchni (drzwi, klamki, itp.).
  • Przy wejściu do obiektu (na arenę sportową) będzie się znajdowało stanowisko do dezynfekcji – obowiązek dezynfekcji rąk dotyczy wchodzących i opuszczających obiekt.

Uwaga! Uruchamianie następnych obiektów i usług Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie będzie możliwe w III etapie zmniejszenia obostrzeń na terenie kraju i jest uwarunkowane kolejnymi rozporządzeniami Rady Ministrów RP.

osir
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl