MODA NA SQUASHA!

Szybko poprawia kondycję psychiczną i fizyczną, koordynację ruchową i elastyczność mięśni. O czym mowa? O grze w squasha. Gdzie możecie się realizować? W obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 1 w Olsztynie.

Gra w squasha z roku na rok zyskuje na popularności, systematycznie znajduje coraz więcej zwolenników. Ojczyzną squasha jest Anglia, ale obecnie ta dyscyplina sportu jest znana w ponad 150 krajach świata. Zasady są proste: gra angażuje zazwyczaj dwóch zawodników na jednym korcie, każdy z zawodników posiada rakietę i na przemian odbija piłkę starając się zagrać tak, aby przeciwnik jej nie odbił lub wykonał błędne zagranie.
Warto podkreślić, że squash to gra dla każdego – uprawiają go mężczyźni i kobiety, dzieci i młodzież, ale też dorośli oraz seniorzy. Squash umożliwia szybką poprawę kondycji fizycznej i psychicznej, zwiększa elastyczność mięśni, poprawia koordynację ruchową, refleks i wydolność organizmu, a poprzez poprzez intensywny wydatek energetyczny umożliwia spalenie dużej ilości kalorii.
Olsztyn jest tym szczęśliwym miastem, które dysponuje świetną infrastrukturą do tej dyscypliny! W Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ul. Olimpijskiej 1 dysponujemy czterema komfortowym kortami do squasha z pełnym zapleczem szatniowo-sanitarnym. Mogą tam Państwo trenować ze znajomymimi lub skorzystać z usług trenerów indywidualnych. Na miejscu funkcjonuje oczywiście wypożyczalnia rakietek i piłeczek do squasha – jedynym warunkiem są chęci i obuwie z białą podeszwą (lub non-marking).

Serdecznie zapraszamy! Rezerwacji kortów można dokonać pod numerem: 519 567 142.

Udostępnienie kortów:

Poniedziałek-piątek

Godz. 8:00-15:00

35 zł za godz./30 zł każda kolejna rozpoczęta godz.

Poniedziałek-piątek

Godz. 15:00-22:00

50 zł za godz./45 zł każda kolejna rozpoczęta godz.

Sobota-niedziela

Godz. 8:00-20:00

50 zł za godz./45 zł każda kolejna rozpoczęta godz.

Karnet poranny

Poniedziałek-piątek

Godz. 8:00-15:00

- ważny 12 tygodni, 10 wejść

220 zł

Karnet całodzienny

Poniedziałek-niedziela

Godz. 8:00-22:00

- ważny 12 tygodni, 10 wejść

400 zł

Rakietka do squasha

Godzina

10 zł

Piłeczka do squasha

Godzina

3 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRENINGI INDYWIDUALNE:

Trener Piotr Kania: 609 665 266

Trener z certyfikatem World Squash Federation Level 2. Wysokiej klasy specjalista, wielokrotny uczestnik i zwycięzca turniejów Polskiego Związku Squash’a.

Trener Ewa Polak: 737 162 468
Wielokrotna uczestniczka Indywidualnych oraz Drużynowych Mistrzostw Polski, oraz turniejów najwyższych kategorii (A,B) pod patronatem PFS. 13 lat doświadczenia na korcie - wiele lat trenowała z numerem 1 zarówno męskiego jak i damskiego ogólnopolskiego rankingu PFS.

*** Najważniejsze korzyści zdrowotne gry w squasha:
- squash bardzo dobrze wpływa na układ sercowo-naczyniowy,
- poprawia koordynację ruchową oraz orientację w przestrzeni,
- rozwija zwinność,
- zwiększa elastyczność mięśni,
- poprawia koncentrację,

*** Ciekawostki o squashu:
- w squashu stosunkowo szybko można osiągnąć poziom pozwalający na rywalizację; już w czasie pierwszej godziny spędzonej na korcie można rozegrać prawdziwy set squasha,
- według amerykańskiego magazynu FORBES, squash kilkukrotnie został uznany najzdrowszym sportem na świecie,
- niezbędne minimum informacji (o bezpieczeństwie na korcie, zasadach gry, podstawowych uderzeniach, poruszaniu się po korcie oraz podstawach taktyki) trener jest w stanie przekazać osobie początkującej w czasie ok. 10 godzin treningu,
- w squashu najbardziej liczy się kilka elementów: szybkość, dynamika, refleks i umiejętność poruszania się po korcie; dlatego pomocne jest wcześniejsze lub równoległe uprawianie także innych sportów,
- mówi się, że squash to połączenie czterech dyscyplin sportowych: boksu, bo trzeba być silnym jak bokser, maratonu, bo trzeba być wytrzymałym jak maratończyk, sprintu, bo trzeba być szybkim jak sprinter i szachów, bo trzeba myśleć jak szachista.osir
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoN
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl