TENIS STOŁOWY: MISTRZ BEZ STRATY SETA!

W najbardziej prestiżowej kategorii Open triumfował Tomasz Golian po zwycięstwie w finale nad Cezarym Bossowskim 3:0 (7,7,5). Pan Tomasz popisał się nie lada wyczynem, bowiem w całym turnieju nie stracił nawet jednego seta! Miejsce na podium zajął też Marek Unruh, który w trzech setach wygrał z Franciszkiem Jastrzębowskim. W rywalizacji weteranów (+50) bezkonkurencyjny okazał się Jarosław Czerwienko pokonując w decydującej rozgrywce Zdzisława Paliwodę 3:1.

Rywalizacja w grupach młodzieżowych stała na wysokim poziomie: dominowali w nich zawodnicy regularnie trenujący w klubach tenisowych, głównie gracze KSTS Warmia Lidzbark Warmiński. W najmłodszej grupie (2006 i młodsi) zwyciężył Alan Cyps Albo Zyps pokonując 3:0 Jana Góralskiego, a trzecie miejsce wywalczył Tadeusz Dzięcioł (3:1 z Andrzejem Korzeniewskim). W kategorii 2001-2005 triumfował Adam Smoter, za nim uplasował się Wiktor Czossek (wynik finału 3:1), a na podium zmieścił się jeszcze Jakub Gołaszewski, który pokonał Pawła Wasilewskiego 3:1. Turniej pań zakończył się zwycięstwem Magdaleny Surdykowskiej (3:0 z Anną Góralską), a trzecie miejsce zajęła Weronika Bobek po wygranym pojedynku z Natalią Brzezińską 3:1.

Najlepsi otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, uhonorowaliśmy również najstarszego uczestnika Stanisława Czecha (1 stycznia ukończy 80 lat!) i najmłodszego, Olega Stefanowicza.