Nowe pamiątki w Muzeum Sportu

Muzeum Sportu, działające w strukturach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, wzbogaciło się ostatnio o 58 nowych eksponatów. To efekt konkursu organizowanego przez OSiR, który właśnie uroczyście podsumowaliśmy.

W konkursie „Moje pamiątki sportowe” udział wzięło 12 osób, które przekazały swój sportowy sprzęt, pamiątki, odznaczenia i puchary. Wśród ofiarodawców byli m.in. znani sportowcy, działacze sportowi czy dziennikarze - do muzeum swoje pamiątki  przekazali: Janusz Porycki, Leszek Dublaszewski, Jolanta Dziemiańczyk, Tomasz Miller, Edward Kukliński, Krzysztof Gulak, Alina Kozłowska. Do placówki trafił windsurfing, pamiątki związane z podnoszeniem ciężarów, narty zjazdowe, puchary TKKF Helios-sekcji  kręglarskiej, koszulki klubów zagranicznych, książka 100-lecie ZPRP i medale zdobyte w  łyżwiarstwie szybkim.

Nie zabrakło również osób, które sport uprawiają rekreacyjnie i postanowiły swój sprzęt oddać do Muzeum Sportu. I tak dzięki: Małgorzacie Topolewskiej-Micek, Andrzejowi Jelińskiemu, Irenie Konopce i Annie Decyk placówka zyskała nowe eksponaty, m.in.  rower - półwyścigówkę, rakiety tenisowe, szaliki klubowe.

Łącznie Muzeum Sportu wzbogaciło swoje zbiory o 58 eksponatów.

Wszyscy uczestnicy konkursu „Moje sportowe pamiątki” otrzymali dyplomy, książki oraz  Karty Olsztyn Sport, uprawniające do miesięcznej aktywności sportowej w obiektach OSiR – m.in. do codziennego nielimitowanego czasowo korzystania z Aquasfery, do codziennego bezpłatnego korzystania ze sprzętu pływającego w CRS Ukiel. Nagrody ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie wręczył kierownik Działu Sportu Marek Makowski.

Eksponaty XII edycji konkursu oraz inne pamiątki sportowe można obejrzeć w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, które mieści się w HWS Urania przy al. Piłsudskiego 44 (II piętro ).

 

 

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoN
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl