Weekendowe szaleństwa w płetwach!

Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w pływaniu w płetwach – taka świetna impreza zagości w najbliższy weekend w Wodnym Centrum-Rekreacyjno Sportowym Aquasfera.

Zawody organizują wspólnie: Urząd Miasta w Olsztynie, Polski Związek Płetwonurkowania oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. W imprezie weźmie udział około 250 zawodników z 16 polskich klubów.

Mistrzostwa Polski w Finswimming'u (czyli po polsku Pływanie w Płetwach) wracają do Olsztyna po czterech latach przerwy, ale Polski Związek Płetwonurkowania w ostatnich latach przeprowadził w Aquasferze wiele innych imprez: Baltic Open, czyli Otwarte Mistrzostwa Bałtyku, Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata, Puchar Świata, a nawet bardzo prestiżowy Golden Final (finałową i najważniejszą rundę Pucharu Świata). – Jesteśmy wręcz wielkimi fanami przepięknego Olsztyna i samego obiektu, jakim jest Aquasfera – mówi Aleksander Polak, prezes Polskiego Związku Płetwonurkowania. – Według nas to jeden z najlepszych obiektów w Europie, a proszę mi wierzyć, mamy skalę porównawczą. Organizacja takich imprez na najwyższym poziomie jest możliwa dzięki ogromnej życzliwości pana prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza oraz wsparciu pana dyrektora OSiR Jerzego Litwińskiego i profesjonalizmowi całego personelu pływalni Aquasfera – dodaje prezes Polak.

Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach to nie tylko sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie, ale też zjawiskowe widowisko, które wręcz trzeba zobaczyć na żywo. A sytuacja ku temu sprzyja – zawody będą rozgrywane na basenie olimpijskim, a arena sportowa po raz pierwszy w historii obiektu została odseparowana od strefy rekreacyjnej. Obie części połączyliśmy banerami przedstawiającymi różne formy i style pływackie, w efekcie widzowie otrzymają świetną arenę, a użytkownicy części rekreacyjnej i strefy saun komfort wypoczynku.

Zapraszamy w sobotę i niedzielę na trybuny i do części rekreacyjnej!

 

Program imprezy

*6 kwietnia, sobota

Godz. 10:00 - I Blok startowy, poranny

Godz. 16:00 - II Blok startowy, popołudniowy

Godz. 16.50 - Uroczyste otwarcie mistrzostw

*7 kwietnia, niedziela

Godz. 10:00 - III Blok startowy, poranny

Godz. 14:00 - zakończenie imprezy

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoN
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl