Setki osób w Muzeum Sportu

Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, działające w strukturach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, organizowało w trakcie ferii atrakcje dla młodzieży – w spotkaniach pod nazwą „Ferie w Muzeum Sportu” uczestniczyło ponad 320 osób!

Do placówki mieszczącej się w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania przybyło 10 zorganizowanych grup ze szkół podstawowych nr: 33, 34, 10, 9, 1, 3, 23 oraz z klubu Budowlani Olsztyn i Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinie Arka – ogółem gościliśmy 262 osoby. W tym samym czasie Muzeum Sportu odwiedziły również  osoby indywidualne – rodzice i dziadkowie z dziećmi czy wnukami (w liczbie 63 osób).

Celem akcji „Ferie w Muzeum Sportu” było zapoznanie młodzieży z piękną ideą olimpiad, historią Igrzysk Olimpijskich, zarówno letnich jak i zimowych oraz poznanie warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami.    Podczas spotkań w muzeum młodzież miała okazję bliżej poznać historię,  regulaminy i zasady najbliższych wielkich imprez sportowych – mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld/Insbruck (22.02-03.03) oraz halowych mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, które odbędą się w Glasgow w dniach 1-3 marca. Miłą niespodzianką była wiedza młodych osób; większość z nich wymieniała bez wahania nazwiska polskich skoczków – medalistów olimpijskich i medalistów mistrzostw świata. Jak widać sukcesy polskich sportowców interesują również  najmłodszych kibiców, co bardzo nas cieszy.

Uczestnicy spotkań obejrzeli również filmy o tematyce sportowej, prace pochodzące z czterech edycji konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur” oraz najnowsze eksponaty z XI konkursu „Moje pamiątki sportowe”. W poprzednim roku HWS Urania obchodziła jubileusz 40-lecia swojego istnienia, a to była doskonała okazja, by przybliżyć młodzieży ten największy tego typu obiekt w naszym województwie. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia hali, poznali część bogatej historii obiektu, w tym największe wydarzenia sportowo-kulturalne.

Dodatkową atrakcją zajęć były konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Najciekawsze prace, duża aktywność i wiedza o sporcie została nagrodzona wejściówkami do WCR-S Aquasfera, uczniowie otrzymali także nagrody rzeczowe czy słodycze.

Miłym podziękowaniem dla organizatorów akcji były wpisy do Księgi Pamiątkowej znajdującej się w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego.

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoN
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl