Setki osób w Muzeum Sportu

Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, działające w strukturach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, organizowało w trakcie ferii atrakcje dla młodzieży – w spotkaniach pod nazwą „Ferie w Muzeum Sportu” uczestniczyło ponad 320 osób!

Do placówki mieszczącej się w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania przybyło 10 zorganizowanych grup ze szkół podstawowych nr: 33, 34, 10, 9, 1, 3, 23 oraz z klubu Budowlani Olsztyn i Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinie Arka – ogółem gościliśmy 262 osoby. W tym samym czasie Muzeum Sportu odwiedziły również  osoby indywidualne – rodzice i dziadkowie z dziećmi czy wnukami (w liczbie 63 osób).

Celem akcji „Ferie w Muzeum Sportu” było zapoznanie młodzieży z piękną ideą olimpiad, historią Igrzysk Olimpijskich, zarówno letnich jak i zimowych oraz poznanie warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami.    Podczas spotkań w muzeum młodzież miała okazję bliżej poznać historię,  regulaminy i zasady najbliższych wielkich imprez sportowych – mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld/Insbruck (22.02-03.03) oraz halowych mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, które odbędą się w Glasgow w dniach 1-3 marca. Miłą niespodzianką była wiedza młodych osób; większość z nich wymieniała bez wahania nazwiska polskich skoczków – medalistów olimpijskich i medalistów mistrzostw świata. Jak widać sukcesy polskich sportowców interesują również  najmłodszych kibiców, co bardzo nas cieszy.

Uczestnicy spotkań obejrzeli również filmy o tematyce sportowej, prace pochodzące z czterech edycji konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur” oraz najnowsze eksponaty z XI konkursu „Moje pamiątki sportowe”. W poprzednim roku HWS Urania obchodziła jubileusz 40-lecia swojego istnienia, a to była doskonała okazja, by przybliżyć młodzieży ten największy tego typu obiekt w naszym województwie. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia hali, poznali część bogatej historii obiektu, w tym największe wydarzenia sportowo-kulturalne.

Dodatkową atrakcją zajęć były konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Najciekawsze prace, duża aktywność i wiedza o sporcie została nagrodzona wejściówkami do WCR-S Aquasfera, uczniowie otrzymali także nagrody rzeczowe czy słodycze.

Miłym podziękowaniem dla organizatorów akcji były wpisy do Księgi Pamiątkowej znajdującej się w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego.

osir
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoN
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl