Zapraszamy na spotkanie z Markiem Jóźwikiem!

Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego funkcjonujące w strukturach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie serdecznie zaprasza na spotkanie z olimpijczykiem i dziennikarzem sportowym Markiem Jóźwikiem.

Marek Jóźwik to były lekkoatleta, wychowanek MKS Śródmieście Łódź, ale także zawodnik Gwardii Olsztyn, w barwach której odniósł największe sukcesy. Specjalizował się w biegach płotkarskich, a jego koronną konkurencja był bieg na 110 metrów przez płotki. Jóźwik był trzykrotnym mistrzem Polski, reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium w 1972 roku.

Po zakończeniu kariery sportowej zajął się dziennikarstwem. O sporcie pisał  na łamach dzienników i tygodników ogólnopolskich, komentował wydarzenia sportowe podczas Igrzysk Olimpijskich, m.in. w Pekinie (2008) i Vancouver (2010). Ogółem pracował przy obsłudze medialnej, głównie w TVP oraz Polsacie, podczas 16 Igrzysk Olimpijskich! Jest też autorem dwóch książek.

Spotkanie z Markiem Jóźwikiem odbędzie się 24 października (środa) 2018 r. o godz. 11:00 w siedzibie Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie, które mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania przy al. Piłsudskiego 44 (II piętro).

Serdecznie zapraszamy!