Przepiękny Ukiel Półmaraton, przepiękna niedziela!

Wojciech Kopeć z Olsztynka wygrał III Ukiel Olsztyn Półmaraton, najlepszą wśród kobiet była Magdalena Trzeciak z Olsztyna!  W biegu głównym wystartowało 430 zawodników, w biegach Mini Ukiel wzięło udział ponad 170 dzieciaków. To była znakomita niedziela nad jeziorem Krzywym i znakomita impreza Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Motywacje były przeróżne: jedni biegali dla wyniku i miejsca, inni dla frajdy, jeszcze inni chcieli sobie udowodnić, że wciąż dają radę…

I biegli: kilometr za kilometrem, oddech za oddechem, kryzys za kryzysem. 430 śmiałków zmierzyło się z trasą 21,1 km i wszystkim należą się przeogromne brawa. Ale też należy zwrócić wielką uwagę na fakt, że w licznych biegach dziecięcych Mini Ukiel wystartowało ponad 170 dzieciaków! I to jest powód do wielkiej radości, bo jednym z celów Ukiel Półmaratonu jest przecież popularyzacja biegania jako zdrowego stylu życia. – To nas bardzo cieszy, bo wszyscy wiemy, że sport kształtuje charaktery – mówił podczas półmaratonu prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Ale nasz Olsztyn jest otwarty na wszystkich, którzy są aktywni i chcą dbać o swoje zdrowie. Trzeba to jednak robić odpowiedzialnie, bo moje serce byłego lekkoatlety też mi podpowiada, żeby pobiec w Ukiel Półmaratonie. Ale jednocześnie wiem, że na starcie trzeba stanąć przygotowanym. Tak więc trzymam kciuki i kibicuję uczestnikom – podsumował Piotr Grzymowicz.

Trasa była malownicza, co jeszcze przed biegiem podkreślał dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Jerzy Litwiński mówiąc, że „Tak piękne miasto jak Olsztyn i takie fantastyczne tereny wokół Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel zasługują na to, żeby właśnie w tym miejscu na ziemi organizować bieg, do którego zawsze się będzie chciało wracać”. Ale była to także trasa wymagająca: ze zmienną nawierzchnią, z licznymi podbiegami w lesie wokół jeziora i na wzgórzach w Łupstychu.

Pogoda była fantastyczna , a tempo biegu naprawdę dobre – na 10 km trasy prowadził Wojciech Kopeć z czasem 34.43, tuż za nim plasował się Aleksander Radnikov z Kaliningradu i Paweł Najmowicz z Olsztyna. Ostatecznie Kopeć wygrał bieg z czasem 1:12.08, drugi na mecie zameldował się Daniel Mikielski, a trzeci był Najmowicz, który jednocześnie wygrał klasyfikację na najlepszego olsztynianina. Najlepszą olsztynianką okazała się Magdalena Trzeciak, która ukończyła półmaraton z czasem 1:26.45.

Czołowi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchary, nagrody finansowe, a czołowa trójka w gronie mężczyzn i kobiet także nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i jak podkreślił  jeden z prowadzących imprezę, znakomity dziennikarz sportowy Marek Jóźwik, to nie był taki sobie medal. To  był medal za pokonanie trudnej trasy, własnych słabości i własnego zmęczenia.

Wszystkim uczestnikom III Ukiel Olsztyn Półmaratonu serdecznie gratulujemy, a dodatkowe brawa bijemy tym 124 osobom, które pobiegły charytatywnie wspierając Fundację  Przyszłość dla Dzieci.

Do zobaczenia na kolejnych imprezach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji!

Zapoznaj się z wynikami

Zobacz galerię zdjęć

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoN
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl