Biegnij z Fundacją Przyszłość dla Dzieci!

Chcesz pomagać i nie jesteś obojętny wobec tych, którzy mają w życiu kłopoty? 3 czerwca w Parku im. J. Kusocińskiego w Olsztynie odbędzie się finał ogólnopolskiej akcji „Kilometry dobra”. Główną atrakcją imprezy będzie charytatywny „II Bieg o Złotą Monetę”, którego celem jest zebranie funduszy na leczenie chorych dzieci z Warmii i Mazur.

Całą akcję organizuje i koordynuje olsztyńska  „Fundacja Przyszłość dla Dzieci”, a Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie z ogromną przyjemnością przyłącza się do tej wspaniałej inicjatywy.

– Opłata startowa „II Biegu o Złotą Monetę” jest darowizną, która zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację naszych podopiecznych, a więc biegacze mogą wprost współfinansować leczenie dzieci chorych na nowotwory i inne rzadkie choroby – wyjaśnia Agnieszka Terebiłów, koordynatorka akcji „Kilometry Dobra”. – Każdy uczestnik biegu pomoże w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego czy opłaceniu leczenia podopiecznych Fundacji "Przyszłość dla Dzieci" – dodaje Terebiłów.

– Nasze zaproszenie  kierujemy do całych rodzin! – zachęca Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji "Przyszłość dla Dzieci". – Trasa biegu głównego wynosi 5 km, ale przewidzieliśmy również biegi dziecięce na mniejszych dystansach, dostosowanych do wieku uczestników startują. Trasa biegnie alejkami parkowymi, bieg główny to bieg z pomiarem czasu, a limit osób wynosi 400. Bieganie z roku na rok bije rekordy popularności, gdyż jest najprostszą formą aktywności fizycznej, a zawody przyciągają zarówno uczestników chcących zmierzyć się z własnymi możliwościami, ale też duże grono kibiców trzymających kciuki za swoich najbliższych. To właśnie z myślą o osobach towarzyszących organizujemy piknik rodzinny, podczas którego zadbamy m.in. o muzykę na żywo, zabawy i konkursy, zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych, malowanie buziek, animacje, dmuchańce czy festiwal food trucków – kończy dyrektor Żochowska-Jabłońska.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Plan zawodów, 03.06.2018:
14:00 – bieg dzieci do lat 7 (ur. w 2011 roku i wcześniej): dystans 300 m, bieg bez pomiaru czasu
14:20 – bieg dzieci 8-11 lat (ur. 2007-2010): dystans 600 m, bieg bez pomiaru czasu
14:50 – bieg młodzieży 12-15 lat (ur. 2003-2006): dystans 1000 m, bieg bez pomiaru czasu
16:00 – bieg główny na dystansie 5 km: bieg z elektronicznym pomiarem czasu

Co zrobić, aby móc wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu? Trzeba zarejestrować się na bieg i uiścić opłatę startową. Opłata w całości jest darowizną na rzecz podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”
Konto: 80 1240 1590 1111 0010 3003 2207 (w tytule proszę umieścić dopisek „II Bieg o Złotą Monetę”)
Na wszystkie biegi obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie współorganizatora: superczas.pl.