OLSA II LIGA - SALON OPTYCZNY WZROOK VOLLEY O KROK OD AWANSU!

Jak co poniedziałek drugoligowcy spotkali się w sali SP nr 22 w Olsztynie by rozegrać kolejną serię spotkań Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Emocji jak zwykle nie zabrakło. Wydarzeniem kolejki było zwycięstwo Salonu Optycznego Wzrook Volley, który pokonał dotychczasowego lidera, czyli Smart Investments AZS SMS I. Z tarczą z parkietu schodziły również ekipy KBL oraz Orto-Koneserów.

KBL i Pogotowie Nowak 24 h w minionym sezonie zgromadzili naprawdę pokaźną sumę punktów. Wprawdzie już wiemy, że będzie ich za mało żeby awansować do wyższej klasy rozgrywkowej, ale spoglądając na tabelę gołym okiem widać, jak wyrównany jest poziom poszczególnych zespołów. KBL mecz rozpoczął z animuszem. Pogotowie Nowak 24 h robiło co mogło, ale było to zdecydowanie za mało na świetnie dysponowanych tego dnia rywali. Pierwszy set wygrany przez KBL do jedenastu jest tego dobitnym potwierdzeniem. W kolejnej odsłonie gra się wyrównała. Pogotowie miało swoje szanse, ale w samej końcówce więcej zimnej krwi zachował KBL, który „wyszarpał” sukces wygrywając 27:25. MVP został Jakub Siennicki.

W drugim meczy wieczoru lider tabeli zagrał z wiceliderem. Siatkarska młodzież reprezentująca Smart Investments AZS SMS I w ostatnim czasie nieco obniżyła loty, ale wciąż jest jednym z głównym kandydatów do awansu. Znajdujący się na fali wznoszącej Salon Optyczny Wzrook Volley do meczu podszedł niezwykle skoncentrowany i szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę. Smart Investments zgodnie z przewidywaniami nie odpuścił i dopadł rywala w samej końcówce. Salon Optyczny Wzrook Volley nie dał się jednak przełamać i „rzutem na taśmę” wygrał premierową partię 26:24. W drugim secie obraz gry nie uległ większej zmianie, ale i tym razem lepszy okazał się Salon, który dzięki zwycięstwu 2:0 zajął miejsce na szczycie ligowej tabeli. MVP został Mateusz Trzciński.

Ostatnie dość nieoczekiwane sukcesy Orto-Koneserów sprawiły, że rzeczony team  nie jest bez szans w walce o I ligę. Neotherm to jednak solidny zespół, który nie zwykł poddawać się bez walki. Zmotywowani faworyci zaczęli z wysokiego C i nie pozwolili rozwinąć skrzydeł swoim boiskowym adwersarzom. Wynik pierwszej partii, tj. 25:16 dla Neotherm w pełni oddaje różnicę, jaka dzieliła oba zespoły. Drugi set to już zupełnie inna bajka. Neotherm długo trzymał kontakt punkowy, ale ostanie słowo należało do konsekwentnie idących po swoje Orto-Koneserów, którzy wygrali 25:23 i mają już tyle samo punktów co trzeci w tabeli AZS UWM SMS II. MVP został Andrzej Ordakowski.