Pierwsza kolejka spotkań Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów

Dnia 12.10.2016 r. w hali sportowej przy ul. Mariańskiej rozegrano pierwszą kolejkę spotkań Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2016/17 – I liga. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W tegorocznych rozgrywkach rywalizować będzie dziewięć zespołów.

W meczu inaugurującym sezon zespół Indykpolu pokonał 2 : 0 beniaminka I ligi, drużynę Sajtmak. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 16, a drugi 25 : 15. Zawodnikiem meczu został Zenon Nowicki, który zdobył 9 pkt..
W drugim spotkaniu Intelly, po bardzo zaciętym meczu pokonało 2 : 1 drużynę AKS Kormoran. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 : 19 dla Intelly. W drugiej partii rywale zrewanżowali się, zwyciężając 25 : 20. W trzecim secie Kormoran nie wykorzystał dwóch piłek meczowych (14 : 12), ostatecznie przegrywając 15 : 17. Najlepszym zawodnikiem meczu został Andrzej Mankow (15 pkt.).
W trzecim spotkaniu, drugi beniaminek ligi Galeria i Vintage (wcześniej występujący pod nazwą Lamusy) pokonał, po bardzo dobrym meczu drużynę Banach Auto Serwis 2 : 1. Pierwszego seta pewnie 25 : 19 wygrali zawodnicy Banacha. Druga partia to popis rywali, którzy zrewanżowali się wysoko wygrywając 25 : 12. Trzeci set od początku przebiegał pod dyktando drużyny Galeria i Vintage (4 : 0, 12 : 8), która wygrała 15 : 10. MVP meczu został Łukasz Olender, zdobywca 15 punktów.
W spotkaniu zamknięcia wieczoru zespół Temidy pokonał 2 : 0 drużynę Warmigu. Dobrze rozegrana końcówka pierwszego seta dała zwycięstwo Temidzie 25 : 23, mimo prowadzenia Warmigu 23 : 21. Druga, równie wyrównana partia zakończyła się wynikiem 25 : 22. MVP meczu został Marcin Walerzak (12 pkt.).