OLFA - ALKOHOLE ŚWIATA NA KANTA WCIĄŻ NA SZCZYCIE. ŚCISK W CZOŁÓWCE TABELI

Za nami kolejna seria spotkań OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Faworyci, tj. Falco, Interio Centro Talenti, Fortuna i Alcar Renault nie zawiedli, aczkolwiek FC Dajtki sprawiły niespodziankę i zremisowały z niezwykle silnym LUK-CAR 1:1.

Zgoda F.C i Fortuna uraczyły nas gradem bramek, których w poniedziałkowy wieczór padło aż szesnaście! Piłka lądowała w bramce niemalże co chwilę. Mająca, najogólniej mówiąc, gorsze i lepsze w momenty w sezonie Zgoda F.C. strzelała aż miło i zdobywając sześć bramek (Jacek Jęda, Paweł Błaszczyk – 2, Łukasz Buder, Jacek Budnicki – 1), przynajmniej teoretycznie mogła liczyć na końcowy sukces. Rywale byli jednak do bólu skuteczni i zaaplikowali Zgodzie dziesięć goli (Adrian Krawczyk, Paweł Oleśkiewicz – 3, Adam Duda, Przemysław Mikos, Dominik Borzewski, Damian Szulc – 1)! Fortuna wygrała i wciąż może liczyć w wyjątkowo wyrównanej batalii o top 3

Walczące o tytuł Interio Centro Talenti sprawdziło formę pogrążonego w kryzysie MPEC-u. Cezary Serafin i spółka zaczęli niezwykle obiecująco i po pierwszym kwadransie prowadzili nawet 2:1 (bramki dla MPEC-u: Rafał Stanisławski – 2; bramka dla Interio Centro Talenti: Mateusz Gut). Po zmianie stron grała już jednak tylko jedna drużyna. Interio przycisnęło i wbiło rywalom sześć goli (Grzegorz Jatkiewicz – 3, Adrian Podgórski, Mateusz Gut, Michał Nalewajko – 1). MPEC odpowiedział zaledwie ponownym trafieniem Rafała Stanisławskiego i ostatecznie przegrał 3:7.

Grający w tym sezonie efektowną i efektowną piłkę LUK-CAR na papierze miał szybko, łatwo i przyjemnie „ograć” FC Dajtki. Tyle tylko, że piłkarze z Dajtek zrobili wszystko, aby uprzykrzyć życie murowanym faworytom. Wprawdzie Grzegorz Metera na dziesięć minut przed końcem meczu strzelił gola dającego LUK-CAR prowadzenie, ale Dajtki nie zrezygnowały z walki i dopięły swego doprowadzając do wyrównania (bramka Roberta jakubowskiego). Do końca meczu nikt już nie „wpakował” piłki do siatki i ekipy musiały podzielić się punktami.

Ambitny GLKS Jonkowo stanął naprzeciwko obrońców tytułu, czyli drużyny Falco. Gracze z Jonkowa robili co mogli, ale pragnący powtórzyć sukces sprzed roku faworyci byli tego dna nie do zatrzymania. Wprawdzie GLKS wbił rywalom trzy gole (Mateusz Górski – 2, Mateusz Stępień – 1), ale Falco uczyniło to aż sześciokrotnie (Arkadiusz Mazurkiewicz – 2; Kamil Kulas, Kacper Golks, Tomasz Jagielski i Tomas Maćko – 1)! Falco wygrało i zmniejszyło stratę do liderujących Alkoholi Świata na Kanta do dwóch punktów.

Wieczór zakończyliśmy konfrontacją Night Riders Olsztyn z Alcar Renault. Ci drudzy zaczęli z impetem i za sprawą Łukasza Galika już w 2. minucie prowadzili 1:0. Kilka minut później Sebastian Krzywicki podwyższył na 2:0 i przed oczami graczy Night Riders Olsztyn stanęło, jak najbardziej realne widmo porażki. Konrad Łuniewski i spółka szybko doprowadzili jednak do wyrównania i po kontaktowej bramce Marka Pilipenko tuż przed końcem pierwszej połowy, na finałowy kwadrans wyszli z zamiarem „uratowania” minimum jednego punktu.  Ostatnie piętnaście minut obfitowało w podbramkowe sytuacje, ale wynik na tablicy świetlnej ani drgnął i to Alcar cieszył się z kompletu punktów.