OLFA I i II LIGA - FALCO LEPSZE W KLASYKU

Za nami czwarta kolejka rozgrywek Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego (I liga) organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W poniedziałkowy wieczór najwięcej powodów do zadowolenia miało Falco, które po zwycięstwie nad Milwaukee pozostaje jedyną niepokonaną ekipą. Swoje mecze wygrywały również: Fortuna, MPEC i LUK-CAR. W jedynym spotkaniu drugoligowców czwarte z rzędu zwycięstwo odniósł lider tabeli drużyna FC Dajtki.

Swoją dominację na drugoligowym froncie potwierdzają FC Dajtki, które wygrały czwarty mecz w sezonie oldnosząc przekonywujące zwycięstwo. Tym razem ich przeciwnikiem była niepokonana w bieżących rozgrywkach drużyna Kebab Super King, a wynik 5:0 dla Dajtek w pełni odzwierciedla ich przewagę na boisku. Dwukrotnie trafiał Paweł Górski, a raz Wojciech Kałudziński i do przerwy lider prowadził 3:0. W drugiej połowie ekipa Grzegorza Szczęsnowicza stwarzała kolejne sytuacje, ale dopiero w końcówce udokumentowała to bramkami Marcina Rojka i Roberta Jakubowskiego.

Z wysokiego „c” mecz przeciwko GLKS Jonkowo rozpoczął MPEC. Już po pierwszej połowie po hat-tricku Kacpra Golksa oraz trafieniu Rafała Stanisławskiego mieli wszystko w swoich rękach wysoko prowadząc 4:0. W drugiej części Jonkowo ambitnie walczyło, strzeliło dwie bramki (Łukasz Sarol i trafienie samobójcze), ale tym samym odpowiedzieli ich boiskowi rywale (Rafał Stanisławski i Sebastian Karol), i po końcowym gwizdku to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa 6:2.

„Fortuna kołem się toczy”, tak można opisać wydarzenia podczas trzeciego spotkania kolejki pomiędzy zespołami Fortuny i Alcar Renault. Grający przez cały mecz bez zmienników Alcar do 25. minuty szczęśliwie się broniąc i skutecznie kontrując, niespodziewanie prowadził 3:0 (Szymon Borowy i dwukrotnie Damian Rogalski)! Dwie bramki strzelone w ciągu 30 sekund przez Przemka Mikosa dla Fortuny na tyle podłamały podmęczonych reprezentantów francuskiego potentata samochodowego, że kolejne trafienia padały jedno po drugim. Trzeba jednak przyznać, że Fortuna strzelała gole wyjątkowej urody i bramkarz przy tych uderzeniach nie miał nic do powiedzenia. Bramki strzelone w trzech ostatnich minutach spotkania przez Marcina Kusia, Przemka Mikosa i Pawła Oleśkiewicza dały ostatecznie zwycięstwo Fortunie 5:3.

W czwartym spotkaniu poniedziałkowego popołudnia czekał nas szlagier kolejki mecz Milwaukee Team z Falco. Zespoły legitymujące się przed tą kolejką kompletem punktów stworzyły bardzo ciekawe widowisko, godne zespołów ubiegających się o najwyższe laury. Falco grające podobnie jak wcześniej Alcar tylko w pięcioosobowym składzie, nie popełniło tego błędu i dowiozło korzystny dla siebie wynik. Ale zacznijmy od początku. Po pierwszej połowie po dwóch skutecznie wykonanych rzutach wolnych przez Tomasza Jagielskiego i kilku wyśmienitych paradach Adama Woźniaka Falco prowadziło 2:0. W drugiej części Milwaukee szturmowało bramkę rywali, ale to oni skutecznie się broniąc wyprowadzali zabójcze ciosy i w 26. minucie po dwóch indywidualnych akcjach Mateusza Przytulskiego było już 4:0! W końcówce szyki w zespołach się rozluźniły i zobaczyliśmy jeszcze sześć goli (po dwie bramki strzelili Przemysław Kozłowski i Bartosz Dobroński dla Milwaukee, a dla Falco po razie trafiali Kamil Kulas i Arkadiusz Mazurkiewicz). 6:4 dla Falco.

W ostatnim meczu kolejki kolejny zespół borykający się ze skompletowaniem składu Miazga Gutkowo mierzyła się z LUK-CAR-em. Po niezwykle wyrównanym początku ekipa Łukasza Marciniaka jako pierwsza wyprowadziła cios i po bramce Krzysztofa Iwańskiego objęła prowadzenie. Po kilku minutach na tablicy wyników mieliśmy remis 1:1, a szczęśliwym strzelcem dla Miazgi Gutkowo był Michał Rytelewski. Na minutę przed zakończeniem pierwszej części Grzegorz Metera ponownie wyprowadził LUK-CAR na prowadzenie. W drugiej połowie dysponujący szerszą kadrą LUK-CAR po bramkach Dariusza Ślimaka, Adama Łastowskiego i Andrzeja Furgały wypunktował przeciwników, ostatecznie zwyciężając 5:1.

FC Dajtki – Kebab Super King 5:0 (II liga)

MPEC – GLKS Jonkowo 6:2

Fortuna – Alcar Renault 5:3

Falco – Milwaukee Team 6:4

LUK-CAR – Miazga Gutkowo 5:1