OLFA II LIGA - ZGODA F.C. POKAZAŁA CHARAKTER!

OLFA (II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie niepostrzeżenie weszła w decydującą fazę. Po rozegraniu trzynastej kolejki najwięcej powodów do radości zdają się mieć ambitni gracze Zgody F.C, którzy po twardym boju pokonali OIRP.

GLKS Jonkowo i Zgoda F.C to zespoły, które zapewniły już sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Powyższe drużyny idą „łeb w łeb” i to one rozstrzygną między sobą , kto zostanie mistrzem II ligi w sezonie 2018/2019. Mecz Zgody z OIRP miał być dla liderującego w tabeli teamu swoistym „spacerkiem”, ale rywale okazali się być niezwykle trudną do przejścia przeszkodą. Po pierwszych piętnastu minutach Zgoda przegrywała 0:1, po tym jak drogę do bramki faworytów znalazł Przemysław Grześko. W drugiej połowie Zgoda zagrała z „zębem”, ale do 27 minuty było 2:1 dla OIRP (Zgoda – Mateusz Tałałaj, OIRP – Krzysztof Sidor). Wówczas nastąpił szaleńczy zryw najlepszej drużyny II ligi! Sygnał do ataku dał Cezary Korbus, po uderzeniu którego zrobiło się 2:2.Wynik meczu na kilkanaście sekund przed końcową syreną ustalił Mateusz Tałałaj, zapewniając tym samym Zgodzie jakże cenne trzy punkty.

Wobec zwycięstwa Zgody GLKS Jonkowo wiedział, że aby nie stracić kontaktu z liderem, jak powietrza potrzebuje kompletu punktów. Wszystko zaczęło się zgodnie z przewidywaniami. Bramka Marcina Pieczurczyka w 2. minucie spotkania zapowiadała łatwe zwycięstwo graczy z Jonkowa. Tyle tylko, że Orlik Kieźliny przypomniał sobie swoje bardzo dobre występy z pierwszej części sezonu i z minuty na minutę grał coraz lepiej. Wymiernym efektem postawy piłkarzy z Kieźlin był gol Pawła Wandy w 20. minucie meczu. Przez ostatnie dziesięć minut wynik na tablicy świetlnej nie uległ już zmianie i zespoły musiały podzielić się punktami. Gwoli ścisłości dodajmy jednak, że bliżej zwycięstwa był Orlik Kieźliny, który w ostatnich minutach nie wykorzystał kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki.

Ostatnią konfrontacją wieczoru było starcie FS Group z ekipą Sprintu. Zdeterminowana jak zawsze drużyna FS Group tym razem nie pozostawiła złudzeń Cezaremu Piotrakowi i spółce. Pięć bramek FS Group (Mateusz Chmielewski – 3, Maksym Hirniak – 1, Radosław Rakowiecki – 1) wobec dwóch trafień Sprintu (Cezary Piotrak i Artur Kardaś), sprawiło że jedna z najbardziej „charakternych” drużyn w lidze awansowała na piąte miejsce w tabeli.

Zgoda F.C. – OIRP 3:2

GLKS Jonkowo – Orlik Kieźliny 1:1

FS Group – Sprint 5:2