OLFA I LIGA - MILWAUKEE TEAM MISTRZEM W SEZONIE 2018/2019!

Ostatnia kolejka rozgrywek OLFA, której organizatorem jest, a właściwie był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, przeszła do historii. Podsumowując decydująca serię spotkań, należałoby przywołać słowa głównego bohatera powieści Lampart autorstwa Giuseppego Tomasiego di Lampedusy. Otóż parafrazując słynne zdanie księcia Fabrizio Salina możemy stwierdzić, iż wiele musiało się zmienić, żeby wszystko zostało po staremu. Na parkiecie HWS Urania było podobnie, wskutek czego ligowa tabela przed, jak również po rozegraniu wszystkich spotkań ostatniej kolejki, pozostała niezmienna.

Piłkarski wieczór zaczęliśmy od nad wyraz mocnego uderzenia. Walcząca o tytuł Fortuna „skrzyżowała rękawice” z Alcarem Renault, który w przypadku wygranej rzutem na taśmę awansowałby na drugie miejsce. Zespoły miały zatem o co się „bić”! Waga niniejszego meczu była tak duża, że już w 2. minucie po kuriozalnym błędzie graczy Alcar Fortuna po bramce Przemysława Mikosa objęła prowadzenie 1:0. Radość wiceliderów nie trwała jednak długo, albowiem kilkadziesiąt sekund później Krzysztof Ciarkowski wpakował piłkę do bramki rywali i wynik na tablicy świetlnej zmienił się na 1:1. Chwilę później Fortuna znów była o krok z przodu, po tym jak Adam Duda zakończył trafieniem składną akcję swojego zespołu. Do zakończenia meczu zostało jeszcze ponad dwadzieścia minut, ale żadna z drużyn nie potrafiła już znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Fortuna wygrała 2:1 i musiała czekać na rozstrzygnięcie konfrontacji Milwaukee Team vs. Falco.

Milwaukee Team, które już w ubiegłym tygodniu mogło zapewnić sobie końcowy triumf zagrało z wciąż aktualnym mistrzem, czyli ekipą Falco. Teoretycznie remis zadowalałby oba zespoły, ale gracze postanowili nie kalkulować, dlatego zobaczyliśmy pełne emocji i trzymające w napięciu spotkanie. Do przerwy było 0:0, aczkolwiek bliżej prowadzenia byli gracze lidera, którzy w ostatniej minucie pierwszej połowy nie wykorzystali rzutu karnego (obrona Adama Woźniaka). Wynik rzeczonego spotkania na początku drugiej połowy otworzył Kamil Kępka. Mające nóż na gardle Falco rzuciło się do odrabiania strat, ale futbolówka po ich strzałach nie chciała znaleźć się w bramce Jakuba Zimowskiego. Sztuka ta udała się piłkarzom Milwaukee, a mówiąc ściślej Adamowi Ślimakowi, który w 27. minucie ustalił wynik meczu na 2:0. Milwaukee Team wygrało i zgodnie z przewidywaniami okazało się najlepszą drużyną OLFA w sezonie 2018/2019!

Spotkanie LUK-CAR z Miazgą Gutkowo można by nazwać swoistym meczem przyjaźni. Z jednej strony żegnający się z pierwszoligowymi parkietami LUK-CAR, a z drugiej pewna piątego miejsca w tabeli Miazga. Nic więc dziwnego, że obejrzeliśmy otwarte spotkanie ze sporą ilością bramek. Grający z zaangażowaniem piłkarze Miazgi trzykrotnie znaleźli drogę do bramki swoich boiskowych adwersarzy (Michał Rytelewski, Szymon Chodor i Krzysztof Babiej). LUK-CAR uczynił to jednak o jeden raz więcej (Michał Alancewicz – 2, Łukasz Marciniak, Adam Łastowski – 1) i po zakończeniu meczu mógł symbolicznie unieść ręce do góry.

Mecz Straży Pożarnej z MPEC, wskutek problemów kadrowych „strażaków” walkowerem wygrali ci drudzy.

Skład Milwaukee Team w sezonie 2018/2019: Jakub Zimowski, Łukasz Wiśniewski, Łukasz Sokołowski, Paweł Ratuszny, Marcin Mosakowski, Daniel Dębicki, Maciej Skalski, Michał Gorgol, Adam Ślimak, Sebastian Szypulski, Kamil Kępka, Grzegorz Myślisz, Mateusz Różowicz, Zbigniew Rostecki, Łukasz Gorgol, Michał Borowy, Kamil Gutowski.

Najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek został Kacper Golks (MPEC – 26 bramek), a najlepszym bramkarzem Jakub Zimowski (Milwaukee Team).