OLFA I LIGA - FALCO ZDETRONIZOWANE! MILWAUKEE TEAM I FORTUNA POWALCZĄ O TYTUŁ!

Do zakończenia rozgrywek OLFA (Ekstraklasa), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie pozostała już tylko jednak kolejka! Przed ostatnią serią spotkań wiadomym jest, iż o tytuł walczyć będą Milwaukee Team i Fortuna, która ma już tylko dwa punkty straty do zespołu znad jeziora Michigan.

Pełen piłkarskich emocji wieczór rozpoczęliśmy od starcia, które było kluczowe dla ostatecznych rozstrzygnięć w dolnej części tabeli. Pewna piątego miejsca w tabeli Miazga Gutkowo zmierzyła się z ekipą MPEC-u. Ci drudzy od pewnego czasu przegrywają mecz za meczem i z drużyny, która miała bić się o najwyższe cele, niepostrzeżenie zaczęli drżeć o utrzymanie w I lidze. Gdyby bowiem podopieczni Cezarego Serafina nie pokonali piłkarzy z Gutkowa, to o ich losie zadecydowałoby inne zespoły. MPEC nie zamierzał jednak składać broni i błyskawicznie za sprawą dwóch bramek Sebastiana Świder objął prowadzenie 2:0! Miazga rozkręcała się powoli, ale gdy już złapała właściwy rytm to do 22. minuty spotkania wbiła rywalowi cztery gole (Łukasz Rytelewski – 3, Mateusz Stępień – 1). Ich przeciwnicy zdołali jednak wybrnąć z wydawałoby się beznadziejnej sytuacji. Najpierw Rafał Stanisławski wlał nadzieję w serca graczy MPEC-U, a następnie Kacper Golks dwukrotnie znalazł drogę do bramki Miazgi. MPEC wygrał 5:4 i zapewnił sobie prawo występowania w przyszłym sezonie na pierwszoligowych parkietach.

Będące już bardzo blisko końcowego triumfu Milwaukee Team zagrało z Fortuną. Świadome wagi tegoż spotkania zespoły nie forsowały tempa, toteż pierwsza połowa nie obfitowała w wiele podbramkowych sytuacji. Jedynego gola w pierwszych piętnastu minutach zdobył Paweł Oleśkiewicz i to Fortuna prowadziła 1:0. W decydującym kwadransie podrażnione Milwaukee ruszyło do boju i w 25. minucie po celnym strzale Sebastiana Szypulskiego mogło unieść ręce do góry. I gdy wydawało się, że niniejszy mecz zakończy się podziałem punktów, na kilkanaście sekund przed końcową syreną Fortuna przeprowadziła zabójczą kontrę, po której Adam Duda wpakował piłkę do bramki Jakuba Zimowskiego! Wygrana Fortuny nie stałaby się faktem gdyby nie bardzo dobra dyspozycja Grzegorza Pawłyszyna, który popisał się kilkoma efektownymi i efektywnymi interwencjami.

W meczu Alcar Renault z Falco teoretycznie faworytem był obrońca tytułu mistrzowskiego. Alcar nie raz jednak potrafił zaskoczyć swoją grą i urwać punkty potencjalnie silniejszym rywalom. Tak było i tym razem. Do przerwy przedstawiciele francuskiego potentata motoryzacyjnego po bramkach Damiana Rogalskiego i Szymona Dubowskiego prowadzili 2:1 (gola dla Falco zdobył Konrad Kierstan). Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Skuteczny do bólu Alcar dołożył jeszcze trzy bramki (Krzysztof Ciarkowski – 2, Kamil Koziorowski – 1) i nie dał szans skonsternowanym przeciwnikom, którzy zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Andrzeja Skindel. Alcar wygrał 5:2 i w ligowej tabeli zrównał się punktami z Falco.

Mecz LUK-CAR ze Strażą Pożarną walkowerem wygrali ci pierwsi, wskutek problemów kadrowych strażaków, którzy nie zdołali skompletować zespołu.

Miazga Gutkowo – MPEC 4:5

Milwaukee Team – Fortuna 1:2

Alcar Renault – Falco 5:2

LUK-CAR – Straż Pożarna 5:0 v.o.