OLFA II LIGA - RADOŚĆ OLSZTYŃSKICH WODOCIĄGÓW

W czwartkowy wieczór po raz ostatni w tym roku byliśmy świadkami piłkarskich emocji związanych z OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Drugoligowcy rozegrali trzy spotkania. Największą niespodziankę sprawił zespół OIRP, który pokonał faworyzowane GLKS Jonkowo.

Przed meczem OIRP z GLKS Jonkowo powszechnie zastanawiano się czy popularni „prawnicy” podtrzymają tegoroczną tradycję i zanotują piąty z rzędu remis? Niniejsze zadanie wydawało się być niełatwe do zrealizowania, albowiem ekipa z Jonkowa pewnym krokiem zdaje się kroczyć ku pierwszoligowym parkietom. „Prawnicy” wyszli jednak na boisko wyjątkowo zmotywowani z przeświadczeniem, że powalczą o pełną pulę. Poukładana i co najważniejsze skuteczna gra OIRP okazała się barierą nie do przejścia dla niemogących odnaleźć właściwego rytmu piłkarzy GLKS-u. Trafienia Marka Czarnigowskiego i Tomasza Kozaka w zupełności wystarczyły, aby „miłośnicy podziału punktów” odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

W drugim spotkaniu zmierzyły się teamy, które w tegorocznym sezonie, eufemistycznie mówiąc, nie rozpieszczają swoich kibiców. Sprint i Olsztyńskie Wodociągi nie wygrały jeszcze meczu, toteż było o co walczyć. I rzeczywiście przez trzydzieści minut oglądaliśmy prawdziwą walkę. Nikt nogi nie odstawiał, ale wszystko odbywało się w duchu idei fair-play. Ostatecznie lepsze okazały się Olsztyńskie Wodociągi, które dzięki bramce Mariusza Spychalskiego wygrały 1:0 i odniosły historyczne zwycięstwo w rozgrywkach OLFA. Gratulujemy!

Przegrana ekipy z Jonkowo otworzyła przed drużynami Zgody oraz FS Group szansę zbliżenia się do czołówki tabeli. Pierwsza połowa bezsprzecznie należała do grających z charakterem zawodników FS Group. Wynik meczu otworzył Viacheslav Mamdiuk, który w 5. minucie dał prowadzenie swojemu zespołowi. Na dobrą sprawę po piętnastu minutach FS Group mogło prowadzić nawet trzema bramkami, ale w kluczowych momentach zabrakło szczęścia i odrobinę więcej zimnej krwi. Jako że niewykorzystane sytuacje się mszczą to tuż przed przerwą gola dla Zgody zdobył Mateusz Adamiec. Druga połowa to już całkowita dominacja piłkarzy Zgody i zaskakująco pasywna postawa graczy FS Group, którzy w poprzednich starciach przyzwyczaili nas do ambitnej gry. Dwie bramki Cezarego Korbusa oraz trafienia Bartosza Mićko i ponownie Mateusza Adamca ustaliły wynik meczu na 5:1 z perspektywy Zgody.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie życzy wszystkim zawodnikom OLFA Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! Do zobaczenia na ligowych parkietach w 2019 roku!

OIRP – GLKS Jonkowo 2:0

Sprint – Olsztyńskie Wodociągi 0:1

Zgoda F.C. – FS Group 5:1