OLFA II LIGA - ORLIK KIEŹLINY LIDEREM!

OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie powoli nabiera tempa. W miniony poniedziałek odbyła się trzecia kolejka tychże rozgrywek, a na boisko wybiegli drugoligowcy.

Pierwsze spotkanie bezsprzecznie można uznać za prawdziwy mecz na szczycie. Wszak starcie Orlika Kieźliny z GLKS Jonkowo miało wyłonić nowego lidera II ligi. Lepiej rozpoczęli ci pierwsi, którzy w 5. minucie spotkania po celnym strzale Bartosza Jaskulskiego wyszli na prowadzenie. Na odpowiedz piłkarzy z Jonkowa nie trzeba było długo czekać. Niespełna sto dwadzieścia sekund później Marcin Pieczurczyk doprowadził do wyrównania i do przerwy mieliśmy remis 1:1. W drugiej połowie o wiele skuteczniej zagrał Orlik. Dwa „ciosy” Kamila Słowickiego i ponownie Bartosza Jaskulskiego sprawiły, że to Kieźliny mogły cieszyć się z wywalczenia trzech cennych punktów.

Mecz Zgody F.C. z OIRP to pod względem emocji istne 10/10. Jako pierwsi piłkę do bramki wpakowali zawodnicy Zgody, którzy w 2. minucie prowadzili już 1:0 (bramka Łukasza Budera). Znakomite otwarcie Zgody w żadnym wypadku nie zdeprymowało OIPR i po piętnastu minutach „prawnicy” prowadzili 3:1 (bramki: Paweł Godlewski, Jerzy Akińcza i Alek Stusio)! Druga część spotkania to zmasowane ataki Zgody, po których piłka co chwilę odbija się od słupków i poprzeczki. Wynik pozostawał jednak niezmienny. I kiedy wydawało się, że OIRP „wymęczy”  końcowe zwycięstwo wszystko zmieniło się niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W 28. minucie Mateusz Tałałaj uderzył jak z armaty i Zgoda zdobyła kontaktowego gola. Czasu pozostawało jednak jak na lekarstwo. Na dwie sekundy przed zakończeniem spotkania Cezary Korbus oddał ostatni strzał tego meczu, po którym wynik na tablicy świetlnej zmienił się na 3:3!

Ostatnim spotkaniem wieczoru była potyczka FS Group z drużyną Sprintu. Żywiołowo dopingowani przez swoich kibiców piłkarze FS Group od pierwszej sekundy dosłownie rzucili się na rywali i po dwóch minutach zasłużenie prowadzili 2:0 (bramki: Walentyn Chrystko i Radosław Rukowiecki)! Sprint walczył, ale jego boiskowy przeciwnik mający w odwodzie pokaźną liczbę trzynastu piłkarzy był w tym dniu nie do ruszenia. FS Group zdobyło jeszcze dwie bramki (Radosław Rukowiecki i Mateusz Chmielewski). Sprint odpowiedział jedynie honorowym trafieniem Cezarego Piotraka. 4:1 dla FS Group.

Orlik Kieźliny – GLKS Jonkowo 3:1

Zgoda F.C. – OIRP 3:3

FS Group – Sprint 4:1