OLFA I LIGA - GRAD BRAMEK! MILWAUKEE TEAM LIDEREM

Za nami trzecia kolejka spotkań Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Jak co poniedziałek odbyły się cztery mecze, w których obejrzeliśmy rekordową liczbę 37 bramek. Moc pokazali zawodnicy Milwaukee Team, którzy rozgromili dotychczasowego lidera, sami obejmując prowadzenie w tabeli.

W pierwszym meczu kolejki naprzeciw siebie stanęły przewodzące w tabeli drużyny Miazgi Gutkowo i Milwaukee Team. Widowisko, które zapowiadało się na wyrównane i zacięte, okazało się jednostronnym spotkaniem, zakończonym pogromem Miazgi 8:1. Od początku meczu inicjatywę przejęli zawodnicy Milwaukee, którzy po bramkach Pawła Ossowskiego i Kamila Kępki, już w piątej minucie prowadzili 2:0. Minutę później Miazga odpowiedziała kontaktowym trafieniem Szymona Chodora i był to jedyny pozytyw w wykonaniu zawodników z Gutkowa tego wieczoru. Wynik do przerwy, na 3:1 ustalił Łukasz Gorgol, wykorzystując sprytnie rozegrany rzut wolny. Druga połowa to nieskuteczne ataki Miazgi i zabójcze kontry w wykonaniu nowego lidera rozgrywek. Łupem strzeleckim podzielili się: Paweł Ossowski (3 gole), Kamil Kępka i Łukasz Gorgol.

Drugi mecz tej kolejki pomiędzy Falco a Fortuną to prawdziwy rollercoaster. Po pierwszej połowie nikt nie wyobrażał sobie innego wyniku niż zwycięstwo Falco. Pewna gra i kontrola wydarzeń na boisku przełożyła się na bramki Bogdana Ślimaka, Konrada Kirstena (piękna indywidualna akcja) i Tomasza Jagielskiego, i prowadzenie Falco 3:0. Od początku drugiej części gry przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Na boisku pojawiła się inna Fortuna. Grająca kombinacyjnie i z pasją co rusz stwarzała zagrożenie pod bramką Adama Woźniaka, skutecznie finalizując sześć akcji. Kolejno na listę strzelców wpisywali się: Piotr Kamiński, Dominik Borzewski, Paweł Oleśkiewicz, Przemek Mikos, Łukasz Stankiewicz i po raz drugi w tym spotkaniu Dominik Borzewski, ustalając rezultat na 6:3 dla Fortuny.

Spotkanie Straży Pożarnej z Alcar Renault toczyło się o zdobycie pierwszych punktów w tej edycji OLFA. Dysponujący dłuższą ławką Alcar nie pozostawił najmniejszych złudzeń przeciwnikom zwyciężając 9:2. W 18. minucie po dubletach Damiana Rogalskiego i Łukasza Galika, i trafieniu Szymona Borowego Alcar prowadził 5:0. Bramki Kamila Kulasa i Krzysztofa Syrojć przywróciły „strażakom” nadzieję na korzystny rezultat. Ale dobrze usposobieni strzelecko zawodnicy reprezentujący barwy francuskiego potentata motoryzacyjnego nie spuścili z tonu aplikując w ostatnich pięciu minutach cztery gole, odnosząc rekordowe zwycięstwo w pierwszoligowych rozgrywkach. Bramki w końcowych fragmentach meczu zdobywali: Cezary Adamowicz (2), Łukasz Galik i Szymon Dubowski.

Zwieńczeniem wieczoru było widowisko, które stworzyły zespoły LUK-CAR i MPEC-u. Od początku spotkania walka rozgorzała w najlepsze. Raz jedna drużyna, raz druga stwarzały sobie dobre okazje pod bramką przeciwników. Skuteczniejsi, w końcówce pierwszej połowy okazali się zawodnicy LUK-CAR-u, którzy po bramkach Andrzeja Furgały objęli prowadzenie 2:0. MPEC odpowiedział kontaktowym trafieniem Kacpra Golksa w 21. minucie. Trzy minuty później, trzecie trafienie LUK-CAR (trzeci gol Andrzeja Furgały), wydawałoby się rozstrzyga losy spotkania. Nic bardziej mylnego. Fantastyczny strzał bramkarza MPEC-u Kacpra Buśko zza połowy boiska, a po kilkudziesięciu sekundach bramka Jakuba Borsuka spowodowały, że na tablicy wyników widniał remis 3:3. Ale to nie koniec. Kolejna „bomba” Kacpra Buśko z połowy boiska dała pierwsze prowadzenie w meczu „ciepłownikom”. I gdy wydawało się, że MPEC sięgnie po upragnione trzy punkty, na 24. sekundy przed końcem Dariusz Ślimak doprowadził do uczciwego podziału punktów.

Milwaukee Team – Miazga Gutkowo 8:1

Fortuna – Falco 6:3

Alcar Renault – Straż Pożarna 9:2

LUK – CAR – MPEC 4:4